Wtorek, 24 kwietnia 2018

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Kochają słodkie życie. Mieszko ma nowy magazyn na 9000 palet

03.03.2017 11:05 | 5 komentarzy | żet

- Nie byliśmy i nie jesteśmy ekspertami od logistyki. Takich ekspertów jest na rynku dużo, my wybraliśmy najlepszego - powiedział prezes Mieszko Igor Jeliński podczas otwarcia nowego magazynu firmy w Gliwicach. - Zrobimy wszystko, żeby Was nie zawieźć - zadeklarował Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska.

Kochają słodkie życie. Mieszko ma nowy magazyn na 9000 palet
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 3 marca w Gliwicach otwarto nowy magazyn, z którego korzystać będzie firma Mieszko. Właścicielem gigantycznej hali o pow. 6800 m2 jest Panattoni, natomiast za obsługę logistyczną firmy Mieszko odpowiada ID Logistics, jedno z najlepszych przedsiębiorstw w branży.

W uroczystości otwarcia nowego magazynu wzięli udział prezes Mieszko Igor Jeliński, dyrektor generalny ID Logistics Polska Yann Belgy oraz wiceprezydent Gliwic Adam Neumann. Wśród publiczności zasiedli prezydet Raciborza Mirosław Lenk oraz wicestarosta raciborskie Marek Kurpis.

- Wybraliśmy to miejsce, bo mamy tutaj zbieg autostrad A1 i A4, czyli bardzo łatwy wyjazd, ale też dojazd do naszego magazynu, również z fabryk w Raciborzu - mówi Iwona Kmiecińska, odpowiedzialna w firmie Mieszko za zarządzanie magazynami i logistyką zewnętrzną.


Otwarcie nowej hali magazynowej firmy Mieszko S.A. w Gliwicach. Od lewej stoją: Artur Nowak (dyrektor operacyjny w Mieszko S.A.), Mirosław Lenk (prezydent Raciborza), Yann Belgy (dyrektor ID Logistics Polska), Adam Neumann (wiceprezydent Gliwic), Igor Jeliński (prezes zarządu Mieszko S.A.)


Prezes Mieszko Igor Jeliński zwraca uwagę na fakt, że w przeszłości firma dysponowała dwoma, trzema, a przejściowo nawet czterema magazynami wyrobów gotowych. Niektóre z nich, tak jak magazyn w Raciborzu, nie były dostosowane do wymogów produktów. To znaczy, że jak robiła się ciepła pogoda, to musieliśmy przewozić nasze produkty do innego magazynu, niedaleko Gliwic - wyjaśnia I. Jeliński.

Do takich sytuacji nie będzie dochodzić w nowym magazynie w Gliwicach. Dysponuje on systemem zapewniajacym odpowiednią dla przechowywania słodyczy temperaturę (ok. 16°C) i wilgotność powietrza (poniżej 75%).

Zwolnione w Raciborzu powierzchnie magazynowe zostały wykorzystane do produkcji wafli - w ubiegłym roku do Raciborza przeniesiono linię produkcyjną z zamkniętego zakładu produkcyjnego w Warszawie.

Wojtek Żołneczko