Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

RAFAKO: Paweł Mortas odwołany. Agnieszka Wasilewska-Semail nowym prezesem

08.09.2014 16:10 | 1 komentarz | żet

8 września Rada Nadzorcza RAFAKO zdecydowała o odwołaniu Pawła Mortasa z funkcji Prezesa Zarządu RAFAKO S.A oraz o powołaniu na to stanowisko Agnieszki Wasilewskiej-Semail.

RAFAKO: Paweł Mortas odwołany. Agnieszka Wasilewska-Semail nowym prezesem
Agnieszka Wasilewska-Semail została wybrana przez Radę Nadzorczą RAFAKO S.A. prezesem zarządu spółki.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paweł Mortas pełnił funkcję prezesa RAFAKO od października 2012 oku. Zastępująca go na tym stanowisku Agnieszka Wasilewska-Semail w ostatnim czasie pełniła funkcję dyrektora zarządzającego w PKO BP.

- Reorganizacja finansowania Spółki, pozwalająca na skonsumowanie potencjału w kolejnych projektach, będzie jednym z kluczowych wyzwań stojących przed Spółką w najbliższym czasie - powiedziała Agnieszka Wasilewska-SemailZmiana na stanowisku prezesa zarządu ma służyć wzmocnieniu dialogu z akcjonariuszami oraz instytucjami finansowymi, który będzie oparty o przewidywalność wyników i działań biznesowych.

- Nowa Prezes Zarządu wnosi do spółki swoje długoletnie doświadczenie w krajowym jak i zagranicznym sektorze bankowym, w tym w szczególności w zakresie bankowości korporacyjnej i strukturyzacji finansowania dla największych projektów w obszarze energetyki - powiedział Jerzy Wiśniewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej RAFAKO SA.

W zarządzie Rafako zasiadają jeszcze wiceprezesi: Krzysztof Burek, Jarosław Dusiło, Edward Kasprzak oraz Tomasz Tomczak.


Agnieszka Wasilewska-Semail jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego i gospodarczego na Wydziale Prawa Katolieke Universiteit Leuven w Belgii, gdzie uzyskała tytuł Master of Laws (L.LM). Pracę w sektorze finansowym rozpoczęła w 1996 roku w Belgii w Bank Brussels Lambert (obecnie ING Bank Belgium), jako Area Manager w Departamencie International Banking. W kolejnych latach zajmowała kierownicze stanowiska w obszarach bankowości korporacyjnej, transakcyjnej, instytucji finansowych oraz operacji w Bank Brussels Lambert, Kredyt Banku, ING Banku Śląskim i Banku Handlowym w Warszawie (Citigroup). W tym czasie pełniła także funkcję członka Rady Nadzorczej Krajowej Izby Rozliczeniowej SA. W 2007 roku rozpoczęła pracę w PKO Banku Polskim najpierw jako Dyrektor Pionu Bankowości Transakcyjnej oraz kolejno Dyrektor Pionu Sprzedaży Korporacyjnej i Dyrektor Pionu Relacji z Klientami Strategicznymi. W latach 2007-2014 pełniła także funkcje członka rad nadzorczych spółek PKO Faktoring SA, PKO Leasing SA, eService Sp. z o.o.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat zaangażowana była m.in. w restrukturyzację grupy Polimex-Mostostal SA oraz strukturyzację finansowania i realizacji największych projektów w branży energetycznej (Kozienice, Opole, Jaworzno).

źródło: RAFAKO, fot. PKO