Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Senator Zdziebło przywiózł dobre wieści dla branży solarnej

10.03.2014 12:58 | 2 komentarze | ma.w

Racibórz może być ośrodkiem rozwoju nowoczesnych technologii i pozyskać z ministerstwa dotacje. Zapowiadają to politycy PO - Adam Zdziebło i Henryk Siedlaczek. Rozmawiali na ten temat z prezydentem Lenkiem, zwiedzili fabrykę kolektorów solarnych w firmie Ensol.

Senator Zdziebło przywiózł dobre wieści dla branży solarnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sejm pracuje teraz nad nowym prawem dla sektora OZE (odnawialne źródła energii) gdzie m.in. ustali priorytety finansowania. - Chodzi o to, by obywatel mógł niewielkim kosztem zainstalować np. kolektor solarny korzystając z pomocy gminy i państwa. Dobre rozwiązania pod tym względem stosuje już od dawna Racibórz ale już w gminach powiatu są z tym problemy, nie wspominając o reszcie kraju - powiedział w fabryce Ensol Henryk Siedlaczek.

Odpowiedział na prośbę Raciborskiej Izby Gospodarczej by dotrzeć do przedstawicieli rządu pracujących nad ustawą o odnawialnych źródłach energii. - Prace nad nią trwają za długo - narzeka prezes RIG Tadeusz Ekiert.

Wiceminister rozwoju regionalnego i senator PO Adam Zdziebło zapowiedział, że ustawa jest na ukończeniu a Racibórz będzie mógł skorzystać z ministerialnego programu dla ośrodków wzrostu nowoczesnych technologii, który jesienią będzie przedstawiony samorządom. - Jako zagłębie solarne ma duże szanse aby sięgnąć po te pieniądze - uważa Zdziebło.

Ludzie:

Adam Zdziebło

Adam Zdziebło

wiceminister, senator

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.