środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Studzienna szykuje pozew zbiorowy w sprawie DK 45

25.09.2013 17:54 | 0 komentarzy | ma.w
Ogłosił to na dzisiejszej sesji radny miejski Ryszard Frączek. Mieszkańcy poskarżą się na GDDKiA i niedostosowanie drogi krajowej do natężenia ruchu. Prezydent Lenk: taka postawa nam tylko pomoże.
Studzienna szykuje pozew zbiorowy w sprawie DK 45
Radny Ryszard Frączek (z prawej, na zdj. z Tomaszem Kusym) twierdzi, że prace na ul. Bogumińskiej to prowizorka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Frączek pytał o remont prowadzony na Bogumińskiej i zapowiedź wymiany nawierzchni. Uważa, że DK 45 na tym odcinku wymaga wyłącznie kapitalnego remontu. Mirosław Lenk stwierdził, że wykorzystał już w rozmowach z GDDKiA wszystkie argumenty, na kompleksowy remont DK 45 potrzeba 38 mln zł, a takich pieniędzy katowicki oddział dyrekcji dróg nie dostanie z Warszawy.

Przypomniał problemy miasta z ul. Kwiatową w Miedoni, gdzie Miasto zapłaciło za dokumentację projektową chodnika a i tak nic nie wskórało z realizacją inwestycji. - Doczekamy się tego pewnie na świętego dygdy - ironizował na sesji Lenk.

Ryszard Frączek nazwał zaplanowane przez GDDKiA roboty prowizorką i wyjawił, że Studzienna szykuje zbiorowy pozew w sprawie niszczenia budynków, jakie znajdują się na drodze niedostosowanej do tak wzmożonego ruchu samochodowego. - Trzeba ją zrobić pod tiry, bo teraz taka nie jest - podsumował radny ze Studziennej.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Frączek

Ryszard Frączek

Radny Gminy Racibórz drugiej kadencji.