Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Dziś głosowanie za likwidacją SP 28

26.06.2013 08:01 | 5 komentarzy | mas, tora

Na dzisiejszej sesji wodzisławscy radni będą głosować w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 28. Po komisjach widać, że sprawa nie wzbudza już tylu emocji, co jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy podejmowana była uchwała intencyjna o samym zamiarze.

Dziś głosowanie za likwidacją SP 28
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Obecna uchwała jest kolejnym etapem procesu likwidacji - powiedziała podczas obrad komisji oświaty naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Wodzisławiu, Ludwika Kłosińska. Dodała, że o planach miasta co do przyszłości placówki został powiadomiony Śląski Kurator Oświaty. W swoim piśmie stwierdził, że pomimo, iż zostały spełnione wszelkie wynikające z przepisów warunki, jego opinia w sprawie likwidacji jest negatywna. - Ta opinia nie budzi naszego zdziwienia. Nie jest ona  też wiążąca - podkreśliła Kłosińska. Prawdopodobnie na opinię kuratora miały wpływ protesty części rodziców uczniów szkoły.
Jeśli na sesji radni zagłosują za likwidacją poprzez wygaszanie, od 1 września placówka zaprzestanie naboru do klas pierwszych. Uczniowie, którzy rozpoczęli w niej naukę, będą kontynuować ją aż do 2018 roku. To oznacza, ze przez najbliższe 5 lat w budynku będą działać dwie szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 3, czyli SP 28 i rozwijające się Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Później zostanie tylko gimnazjum. -  Władze miasta nie planują przeniesienia do budynku szkoły Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ani innej jednostki administracyjnej. Będzie on wykorzystywany wyłącznie w celach edukacyjno-sportowych - zapewniła pani naczelnik i dodała, że uchwała nie generuje żadnych kosztów, natomiast końcowy efekt ekonomiczny likwidacji szkoły to około 700 tys. zł w skali roku.

Podczas komisji oświaty radni nie podjęli dyskusji w temacie likwidacji. - Sprawa wydaje się przesądzona, więc nie ma o czym dyskutować - skwitowała radna Teresa Rybka.