Czwartek, 13 grudnia 2018

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Kiecy i rady?

06.02.2013 19:11 | 1 964 komentarze | tora

Do Urzędu Miasta Wodzisławia wpłynęło pismo podpisane przez 17 mieszkańców, w tym dwóch radnych, informujące o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania prezydenta Mieczysława Kiecy oraz Rady Miejskiej Wodzisławia przed upływem kadencji.

Będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Kiecy i rady?
Mieczysław Kieca ma o czym myśleć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa dni przed sesją Rady Miejskiej, na której radni mają podjąć uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 28 poprzez wygaszanie, do wodzisławskiego magistratu wpłynęły dwa pisma informujące o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum lokalnego. Zarówno prezydent jak i część radnych może odczytywać to jako próbę szantażu przed piątkową sesją. Inicjatorzy chcą odwołania ze stanowiska prezydenta Mieczysława Kiecy oraz Rady Miejskiej.

- Referendum jest demokratycznym prawem mieszkańców. Złożone do Urzędu Miasta pisma informują o zamiarze wystąpienia z inicjatywą bez podania przyczyny – podaje Barbara Chrobok, rzecznik prasowy.
Lista podpisana jest przez 17 osób, w tym dwóch radnych Rady Miejskiej. Ich pełnomocnikiem jest Danuta Krawczyk.
Jeśli powiadomienia spełniają wymogi formalne, to inicjatorzy przedsięwzięcia mają 60 dni na zebranie podpisów 10 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.