Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Przy barze Arnolda dzieci idą obok tirów

27.10.2011 21:10 | 4 komentarze | ma.w

Na skrzyżowaniu między Rudyszwałdem i Zabełkowem brak przejścia dla pieszych. Tych ostatnio przybyło z powodu remontu mostka.

Przy barze Arnolda dzieci idą obok tirów
Krystian Rybarz radny z Rudyszwałdu niepokoi się o bezpieczeństwo na skrzyżowaniu obok baru
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na DK 45 biegnącej przez gminę robi się bardzo niebezpiecznie. Podczas dzisiejszych obrad rady gminy radny Krystian Rybarz z Rudyszwałdu opowiadał jak był przerażony widząc na skrzyżowaniu Rudyszwałd-Zabełków, obok baru Arnolda "dzieciaki z czwartej czy piątej klasy, które musiały przechodzić przez drogę, którą pędziły tiry". - Coś trzeba zrobić z przejściem dla pieszych - zwrócił się na sesji do wójta Grzegorza Utrackiego. Ten poinformował o swych staraniach ściągnięcia na miejsce przedstawiciela zarządcy drogi - GDDKiA

W ostatnim czasie pieszych w tej okolicy przybyło, bo remontowany jest mostek na drodze do szkoły z Zabełkowie. Zmotoryzowani nie mogą przejechać tą trasą i muszą objechać spory kawałek by dotrzeć do placówki. Wybierają się więc na piechotę, po drodze pokonując niebezpieczne skrzyżowanie.

Rybarz z niepokojem obserwuje ten odcinek DK 45 bo o mały włos uniknął tam wypadku. - Jechałem małym traktorem, wiozłem dzieci. Chciałem skręcić i dałem migacz. Jeszcze odruchowo spojarzałem za plecy. I zobaczyłem jak wymija mnie rozpędzony tir. Gdybym skręcał zdając się tylko na sygnalizator, to by mnie tu dziś nie było - wspomniał radny na sesji.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.