Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Szpik, krew i apteczki w Rydułtowach

12.07.2011 15:15 | 4 komentarze | e

W sobotę 23 lipca, w godzinach 9.00 - 14.00 przed sklepem Intermarche w Rydułtowach (ul. Bema 90) Polski Czerwony Krzyż zaprasza na akcję rejestracji do bazy dawców szpiku kostnego połączoną z akcją honorowego oddawania krwi w ramach programu "Konwój Muszkieterów - Zbieramy Krew dla Polski".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest to już w powiecie wodzisławskim trzecia, a zarazem ostatnia tegoroczna akcja krwiodawcza w ramach programu Polskiego Czerwonego Krzyża i sieci sklepów ITM Polska.

Rejestracji do bazy danych dawców szpiku kostnego dokonywać będzie Fundacja Przeciwko Leukemii, pierwsza w Polsce wiarygodna organizacja, która bezpłatnie i bezinteresownie pomaga ludziom chorym na nowotwory krwi (białaczki) (http://www.leukemia.pl/szpik-i-krew.html). Wystarczy oddać próbkę tylko 10 ml krwi do badania.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku 18-65 lat, ważący co najmniej 50 kg. Przychodząc oddać krew, należy posiadać dokument tożsamości. Nie należy być na czczo, lecz po lekkostrawnym, ubogim w tłuszcze posiłku. Przed oddaniem krwi pić więcej płynów, najlepiej niegazowaną wodę mineralną, herbatę lub soki owocowe i warzywne.

Organizatorzy akcji z PCK przewidują dodatkowe atrakcje, m.in. szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zabawy dla dzieci.

Wśród uczestników akcji krwiodawczej zostanie rozlosowanych 10 apteczek samochodowych z logo organizatorów (ITM Muszkieterowie oraz PCK).