Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie dziurze w budżecie szpitala przez podwyżki płac

Informacja o tym, że w służbie zdrowia nastąpią podwyżki jest jak najbardziej pozytywna. Sęk w tym, że za rządową obietnicą nie poszły dodatkowe pieniądze dla samorządów, które przecież organizują pracę szpitali na swoim terenie. Tym samym, przez zmianę przepisów, personel wodzisławsko-rydułtowskiego szpitala ma dostać podwyżki, ale potrzeba na to 8 mln (do końca roku), których po prostu nie ma. Teraz dyrekcja szpitala i zarząd powiatu stają na głowie, aby pozyskać pieniądze, chociażby z NFZ.

Nowiny Wodzisławskie dziurze w budżecie szpitala przez podwyżki płac

Ponadto w najnowszym numerze naszej gazety piszemy o przełomie w sprawie budowy dalszej części drogi Racibórz-Pszczyna. Doszło do porozumienia z PKP PLK, dzięki któremu projektowany wiadukt nad linią kolejową może być niższy, a to znacznie ograniczy koszty.

Ponadto piszemy o ostatnich zdarzeniach, które wstrząsnęły naszym powiatem. To dramatyczny wypadek w Radlinie, gdzie ranne zostały cztery osoby oraz zdarzenie z Rydułtów, gdzie z okna szpitala wyskoczyła pacjentka.

W tym numerze także obszerny reportaż o budowie hali Panattoni w Gorzycach, a także widzianych ostatnio na stacji w Łaziskach rosyjskich czołgach. Ponadto rozmawiamy z kierowcą straży pożarnej o najczęstszych błędach kierowców.

Relacjonujemy także ostatnie wydarzenia, m.in. koncert Letnie Muzykowanie w Wodzisławiu Śląskim, mecz Odry Wodzisław z Pawłowicami, a także prezentujemy nagrodzone prace w konkursie fotograficznym powiatu wodzisławskiego.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].