Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozpoczęło się Światowe Forum Miejskie w Katowicach. Uczestnicy mogą jeździć pociągami bezpłatnie

W związku z organizacją w Katowicach XI sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF11) Koleje Śląskie Sp. z o.o. przy współpracy z Województwem Śląskiem i Województwem Małopolskim umożliwi uczestnikom, organizatorom oraz wolontariuszom tego wydarzenia w okresie od 23 czerwca do 3 lipca 2022 r. możliwość bezpłatnych przejazdów w pociągach Kolei Śląskich w dowolnej relacji na odcinku Katowice – Kraków Główny – Katowice.

Rozpoczęło się Światowe Forum Miejskie w Katowicach. Uczestnicy mogą jeździć pociągami bezpłatnie
Uczestnicy forum mają możliwość bezpłatnych przejazdów w pociągach Kolei Śląskich w dowolnej relacji na odcinku Katowice – Kraków Główny – Katowice.

Rozpoczęło się Światowe Forum Miejskie w Katowicach. Uczestnicy mogą jeździć pociągami bezpłatnie

Bezpłatne przejazdy w pociągach KŚ odbywać się będą na podstawie identyfikatorów potwierdzających uczestnictwo w WUF11 lub opieczętowanego dokumentu, jeśli uczestnik pochodzi z listy Krajów Najsłabiej Rozwiniętych.

 


Due to the organization of the 11th session of the World City Forum (WUF11) Koleje Śląskie Sp. z o.o. in cooperation with the Śląskie Voivodeship and the Małopolskie Voivodeship, it will enable the participants, organizers and volunteers of this event in the period from June 23 to July 3, 2022 to travel free of charge on Koleje Śląskie trains on any route on the section Katowice – Kraków Główny – Katowice.

Free travel on KŚ trains will be based on identifiers confirming participation in WUF11 or a stamped document, if the participant comes from the list of the least developed countries.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (94.254. * .82) 02.07.2022 23:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Będą pie...yć o ekologii, zrównoważonym transporcie, zieleni, ociepleniu klimatu i chwaleniu się tym, jak im się dobrze żyje w ich miastach. Wystawić ich na naszych betonowych rynkach i placach - kolejne miasta w Polsce "rewitalizują" rynki i place BETONEM. A na spotkanie przylecieli S A M O L O T A M I (a nawet małymi odrzutowcami). Uwierzę im, jak przyjadą ze swoich stron rowerami czy transportem publicznym.

~hozsgaz (188.137. * .64) 28.06.2022 20:37

ad_vocem -Ok, ale jak ja pojadę nad morze, to też wyszyscy na mnie zarobią, także kolej na mnie zarobi, nikt mi nie oferuje za darmo przejazd nad morze w celu, aby tam zarobili, chcę jechać nad wczasy to za wszystko muszę płacić. Już nas banderowcy ostro wystukali na kasę, kiedy sie śmiali że my płacimy a oni za darmo sobie jadą, ile tego idzie ścierpieć?

~mazizam (37.30. * .125) 28.06.2022 12:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ad_vocem (178.43. * .32) 28.06.2022 10:28

Zarabiają przede wszystkim knajpy, hotele, organizatorzy eventów, sprzedawcy gadżetów, taksówkarze, firmy sprzątające, cateringpwe i wiele innych firm, które obsługują takie wydarzenia. Decyzja o bezpłatnych przejazdach jak najbardziej słuszna bo korzyści wielkokrotnie przerastają koszty ewentualnych bezpłatnych biletów.

cocolino 27.06.2022 22:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jedyne co to likwidują połaczeń stykowe z Czechami do Bogumina i Cieszyna do tego w nastepnym rozkładzie likwidacja pary p[ołaczenia Wodzisław - Rybnik oraz skrócenie pociagu Salmopor relacji Racibórz - Rybnik-Żywiec do Rybnik- Żywiec. Rozkomunikowanie połączeń pociagów z Wodzisław-Rybnik do Relacji Racibórz-Rybnik-Katowice itd.

~tłoczek (188.137. * .64) 27.06.2022 15:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Województwo zamiast zarabiać na gościach to funduje im darmowe bilety, a swoim mieszkańców 100% podwyżki za przejazdy. Logiki w tym nie ma żadnej.