Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 2 czerwca - 8 czerwca

Racibórz Kocha Rower 2022 na placu Długosza w Raciborzu, Bike Atelier MTB Maraton w Raciborzu, Dzień Dziecka na Boisku Sportowym w Siedliskach. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 2 czerwca - 8 czerwca
Symulatory jazdy skuterem i dachowania, mobilny tor pumptrack i rowerowy tor przeszkód - to tylko część atrakcji, które składają się na tegoroczną edycję imprezy na placu Długosza w Raciborzu. (fot. archiwum)

CZWARTEK - 2 czerwca

16.00 - 18.00 Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach organizuje gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka. 2 czerwca o 16:00 w DK Krzanowice dzieci w wieku od 3 do 6 lat. 3 czerwca o 16:00 w DK Krzanowice dzieci w wieku od 7 do 13 lat. W programie m.in. zabawy z chustą, puszczanie baniek mydlanych oraz mnóstwo innych zabaw animacyjnych. Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem 796 550 370 w godz. 8-15. Zajęcia są bezpłatne.

18.00 "1Q72" Wernisaż wystawy Dariusza Zygadło w Galerii Gawra Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, ul. Kasprowicza 12. Tytuł wystawy, to metaforyczne "1Q72". Autor zaprezentuje kilkadziesiąt prac, które są kontynuacją jego wieloletniej, prezentowanej wcześniej, twórczości związanej z grafiką tradycyjną. Tym razem sięgnął również po inne techniki, pośród których są obrazy malowane na płótnie. Wstęp wolny.


PIĄTEK - 3 czerwca

12.00 Wernisaż wystawy „Senat wczoraj i dziś. W 100. rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II RP” na Zamku Piastowskim. Wystawa przedstawia historię Senatu RP, od początku powstania Izby do czasów współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem dwudziestolecia międzywojennego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wystawę na Zamku Piastowskim będzie można oglądać do 14 czerwca 2022 roku.

16.00 - 18.00 Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach organizuje gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka. 2 czerwca o 16:00 w DK Krzanowice dzieci w wieku od 3 do 6 lat. 3 czerwca o 16:00 w DK Krzanowice dzieci w wieku od 7 do 13 lat. W programie m.in. zabawy z chustą, puszczanie baniek mydlanych oraz mnóstwo innych zabaw animacyjnych. Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem 796 550 370 w godz. 8-15. Zajęcia są bezpłatne.

17.00 Strażacki dzień dziecka w Krzyżkowicach. W programie między innymi: pokaz wozów strażackich, dmuchany zamek, zabawy animacyjne z klaunem, przejażdżki bryczkami i wiele innych. Dodatkową atrakcją  będzie pokaz samochodów klasycznych i tuningowanych. Podczas festynu będzie prowadzona zbiórka dla Mikołaja chorego na SMA.

18.00 Dyrektor Muzeum w Raciborzu zaprasza na spotkanie autorskie i promocję publikacji Ryszarda Frączka i o. Bruno Neumanna pt. "Bazylika Metropolitalna obrządku łacińskiego we Lwowie". Miejsce spotkania - budynek ekspozycyjny muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1. Wstęp wolny.

19.00 ,,Ciągnie wiosna - czyli pretekst do zaśpiewania prześlicznej piosenki’’ - spektakl w Raciborskim Centrum Kultury. Premiera w wykonaniu grupy MELPOMENA pod egidą TETRAEDRU w reżyserii Grażyny Tabor. W spektaklu ożywiamy zanikający gatunek, jakim jest miejska ballada. Przenikają się w nim melancholijne piosenki podwórzowe, tanga oraz teksty kabaretowe Juliana Tuwima. Bilety w cenie 10 zł.


SOBOTA - 4 czerwca

8.30 - 15.30 Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Kuźni Raciborskiej. Miejsce wydarzenia: Hala Sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej. Zapisy od godz. 8.30 - 9.00. Wpisowe 0 zł.

9.00 - 20.00 Festyn z okazji 77 rocznicy powstania klubu sportowego LKS Buk Rudy oraz 37 rocznicy powstania sekcji SKATA sportowego. Festyn odbędzie się przy ulicy Cegielskiej 20 w Rudach. W programie: turniej skata, turniej oldbojów, pokaz pierwszej pomocy, występ przedszkolaków, występy zespołów: Jinks, Harmonic, Krzysztofa Pietrek, zabawa taneczna z zespołem "A to my". Wstęp wolny.

14.00 Racibórz Kocha Rower 2022 (plac Długosza w Raciborzu): miasteczko ruchu drogowego, symulator jazdy skuterem, rowerowy tor przeszkód, strefa zakręconych rowerów, strefa zabaw dla dzieci, symulator zderzeniowy, symulator dachowania, konkursy z nagrodami, mobilny tor pumptrack, refleksomierz. O 18.00 pokaz akrobacji rowerowej uczestnika programu Mam Talent Jonasza Pakulskiego.

15.00 Czad On The Water na Ośrodku wodno-rekreacyjny „Wodnik” w Kuźni Raciborskiej. Zagrają: FARBEN LEHRE, NAUKA o GÓWNIE, INSEKT, SNAKE EYES, WARHLACK, RAT KING. Bilety w cenie 40/50 zł.

16.00 Gmina Krzanowice zaprasza na marsz Nordic Walking skierowanego do wszystkich pokoleń. Zbiórka 15.30 na rynku w Krzanowicach. Trasa około 12 km. W ramach marszu przewidziany jest: posiłek, upominek dla każdego uczestnika oraz nagrody.

17.00 Finał Raciborskiej Giełdy Talentów odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury. Wystąpią młodzi artyści, którzy w eliminacjach wykazali się największymi umiejętnościami. Następnie wystąpi zespół Twins Brothers.


NIEDZIELA - 5 czerwca

8.00 Bike Atelier MTB Maraton. Bazą imprezy będzie Plac Długosza w samym centrum Raciborza, gdzie znajdzie się start i meta wyścigu oraz miasteczko maratonu. W Raciborzu nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu. Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

14.00 Zwiedzanie Izby Regionalnej w Krzanowicach.

14.00 - 18.00 Dzień Dziecka na Boisku Sportowym w Siedliskach. W programie: zawody konne, pokaz motorów, zabawa z zespołem BOSS, pokazy wozu strażackiego, pokaz modeli samolotów, zamek dmuchany, malowanie twarzy. Wstęp wolny.


ŚRODA - 8 czerwca

17.00 Bez uczuć ani rusz – warsztaty z Wojciechem Kołyszko i Jovanką Tomaszewską w Filii nr 10 MiPBP Racibórz-Markowice. W czasie naszych spotkań poznamy najważniejsze emocje, zajmiemy się tym jak je rozpoznać u siebie i innych oraz dowiemy się co nam mówią. A także zajmiemy się naszymi własnymi, dorosłymi, uczuciami, bo one też mają wpływ na zachowanie dzieci. Wstęp wolny.

18.00 Spotkanie z Łukaszem Olkowiczem w Bibliotece ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu. Lewandowski, Nawałka i Listkiewicz – bohaterowie książek Łukasza Olkowicza.

18.00 Inaugurację Dni Raciborza, która nastąpi w środę 8 czerwca o godzinie 18:00 podczas koncertu zatytułowanego MUZYKA FILMOWA NA SALI SĄDOWEJ. Wydarzenie to odbędzie się, w odrestaurowanym jakiś czas temu gmachu sądu rejonowego, a dokładnie w najpiękniejszej na Śląsku sali sądowej, którą zdobią polichromie z XIX wieku. Wystąpi kwartet smyczkowy Unique String Quartet, który zaprezentuje najbardziej znane utwory muzyki filmowej m.in. „Misja”, „Ojciec Chrzestny”, „Zapach kobiety”, „Shrek” czy serialu „Gra o tron”. Wejściówki  dostępne od 31 maja w Visit Racibórz - Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długa 2).


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 2 czerwca - 8 czerwca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 2 czerwca - 8 czerwca

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 2 czerwca - 8 czerwca

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 2 czerwca - 8 czerwca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].