Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy koniec gazet jest bliski? [FELIETON]

Do napisania tego tekstu zainspirowała mnie niedawna wizyta u stylistki paznokci. W salonie pomagał jej na oko 10-letni syn. Pół żartem-pół serio powiedziałam jej, że ma szczęście, że ma takiego fajnego asystenta, bo sama bym takiego chciała. Stylistka słysząc to powiedziała do swojego syna: „Widzisz? Chciałbyś być asystentem w gazecie? Chodziłbyś z panią z dyktafonem.” Po czym dodała: „Ale przecież ty nie wiesz, co to gazeta, bo ty wszystko w Internecie masz”.

Czy koniec gazet jest bliski? [FELIETON]
Niby każdy to wie, bo Internet przejmuje powoli wszystko i każdy to widzi... ale jakoś uświadomienie sobie tego, że stoi przede mną człowiek, który nie wie, co to gazeta, jakoś mną wstrząsnęło - pisze Agnieszka Kaźmierczak, na zdj.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

I dało mi to do myślenia. Między mną, a tym młodym jest jakieś 20 lat różnicy. Gdy ja byłam w jego wieku, Internet nie był jeszcze tak powszechny i ogólnodostępny, a w kioskach kupowało się słynne młodzieżowe gazety typu „Brawo” czy „Popcorn”. Miałam ich całe stosy. To był mój „Pudelek” tamtych czasów. Zresztą, nie tylko mój... Wraz ze wzrostem dostępności do Internetu, malała moja potrzeba kupowania kolejnych gazet, bo wszystko przecież mogłam przeczytać w sieci – od wiadomości codziennych po plotki, ploteczki i inne pierdołeczki.

Ale przyjrzyjmy się sprawie bardziej. Kiedy widzieliście u kogoś z waszej rodziny czy u znajomych jakąś gazetę? Gdzie w waszej okolicy funkcjonuje jeszcze kiosk Ruchu? Starsze pokolenie owszem, jeszcze gazety kupuje i czyta. Te młode już nie. I jeśli ten chłopak faktycznie miał 10 lat, to strzelam, że za 10 kolejnych możemy już nigdzie nie zobaczyć papierowego wydania gazety, bo skoro ten młody już gazet w rękach nie trzyma i jego rówieśnicy pewnie też, a ja robię to obecnie 50/50 (przeglądam Internet i czytam gazety), to pokuszę się o stwierdzenie, że papier ustąpi w końcu w 100 procentach e-wydaniom i to szybciej, niż nam się wydaje.

Niby każdy to wie, bo Internet przejmuje powoli wszystko i każdy to widzi... ale jakoś uświadomienie sobie tego, że stoi przede mną człowiek, który nie wie, co to gazeta, mną wstrząsnęło. Niby oczywiste, a jednak szok.

Agnieszka Kaźmierczak

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].