Poniedziałek, 17 stycznia 2022

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

InPost z nowym centrum logistycznym w Wodzisławiu Śląskim

01.12.2021 10:30 | 11 komentarzy | juk

InPost postawił na Wodzisław Śl. Właśnie tam uruchomiono nowe centrum logistyczne firmy. Dotychczas 200 osób znalazło tu pracę. Jednak rekrutacja wciąż trwa. Na jakie stanowiska?

InPost z nowym centrum logistycznym w Wodzisławiu Śląskim
Centrum logistyczne InPost w Wodzisławiu Śl. to: hala o powierzchni 8,8 tys. m2 oraz biuro o powierzchni około 1 tys. m2.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnim czasie mieszkańcy Wodzisławia Śl., w szczególności dzielnic Zawada i Kokoszyce mogli zaobserwować wzmożony ruch samochodów dostawczych. Związane jest to z otwarciem nowego centrum logistyczne spółki InPost przy ul. Olszyny.

- W listopadzie otworzyliśmy nowe centrum logistyczne w Wodzisławiu Śl. - poinformował nas rzecznik prasowy spółki InPost Wojciech Kądziołka. Umiejscowione jest na terenie o powierzchni 4,5 hektara znajdującym się pomiędzy fabryką okien KNS a klubem Albatros. Wojciech Kądziołka przekazał nam, że powierzchnia hali to 8,8 tys. m2, zaś biuro zajmuje powierzchnie około 1 tys. m2. - Obecnie zatrudniamy w tym oddziale około 200 osób, a dalsze rekrutacje trwają - powiedział nam rzecznik prasowy spółki InPost. Są poszukiwani m.in.: specjalista ds. obsługi klienta, specjalista ds. interwencji i reklamacji oraz kurierzy.

Przypomnijmy, że o inwestycji InPostu w Wodzisławiu Śl. informowaliśmy na łamach portalu Nowiny.pl ponad rok temu w artykule pn. InPost zbuduje sortownię w Wodzisławiu Śl. Wówczas właścicielka jednego z biur nieruchomości w Wodzisławiu Śl. Marlena Toman mówiła nam, że działka nie mogła znaleźć inwestora od jakiś 15 lat. - W końcu znalazła - przekazywała nam dodając, że sprzedaż terenu dokonała się za pośrednictwem jej biura.