Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Leszek Pietrasz nadal na czele strażaków z Nędzy [ZDJĘCIA]

W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymocicach odbył się zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Nędzy. Podczas spotkania wybrano skład nowego zarządu. Sprawdź, kto wchodzi w jego skład.

Leszek Pietrasz nadal na czele strażaków z Nędzy [ZDJĘCIA]
Nowy Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Nędzy
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Umocniona ochrona 

Spotkanie poprowadził prezes zarządu Leszek Pietrasz. Podczas posiedzenia oznajmił, że w 5-letnim okresie odbyło się 45 posiedzeń zarządu gminnego. Tematem spotkań były sprawy bieżące, związane z dotacjami oraz rozliczeniami, współpraca z podmiotami z terenu gminy Nędza, jak również określenie współpracy profilaktyki covidowej. W tym trudnym okresie strażacy zajmowali się między innymi pomocą w dostarczaniu pacjentów na szczepienia, rozwożeniem ulotek oraz rozwożeniem środków dezynfekujących. Poinformował również, że czasie kadencji nie nastąpiły zmiany w składzie zarządu.

- Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Nędzy po dokonaniu oceny działalności zarządu oddziału gminnego i ochotniczych straży pożarnych za okres minionej kadencji stwierdza, że podstawowe zadania przyjęte do realizacji Uchwałą Programową Zjazdu Gminnego z maja 2016 roku oraz wynikające z bieżących potrzeb zostały zrealizowane, co przyczyniło się do umocnienia szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy Nędza - powiedział Leszek Pietrasz.

Co roku były organizowane spotkania weteranów, jednak od wystąpienia covidu, spotkania są wstrzymane. Coroczne zawody sportowo - pożarnicze jak i ćwiczenia, w rozmowie z druhami powinny być organizowane przynajmniej 2 razy w roku.

W czasie kadencji oddano do użytku dwie remizy, w czerwcu 2017 roku - OSP Babice z okazji 115 rocznicy jednostki oraz w 2018 OSP Górki Śląskie

W 2020 roku przeprowadzono kurs szeregowych, dowódców i naczelników.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17
Zjazd to też moment podziękowań. Strażacy z Nędzy za nadzór nad przebiegiem ćwiczeń chylili czoła w stronę brygadiera Andrzeja Charuka i kapitana Marka Wranika z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu

Więcej pożarów i zagrożeń

Prezes Leszek Pietrasz po bilansie pożarów i zagrożeń w czasie kadencji ze smutkiem poinformował, że odnotowano tendencję rosnącą. Z roku na rok pojawia się coraz więcej pożarów i zagrożeń w gminie Nędza, a także w pobliskich miejscowościach. Plusem w ocenie prezesa były dotacje dla straż pożarnych, za co zakupiono sporo nowego sprzętu, w tym wóz strażacki, a także starczyło na drobne remonty remiz strażackich.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17
Wójt Annę Iskałę na spotkaniu reprezentował sekretarz Krystian Dolipski. Przyszedł też Gerard Przybyła, przewodniczący Rady Gminy Nędza

Kto należy do nowego Zarządu?

Dokonując oceny na podstawie uzyskanych osiągnięć wskazanych w sprawozdaniu z działalności zarządu, zauważono potrzebę dalszego doskonalenia, wzmożenia aktywności oraz zaangażowania w wykonywaniu statutowych zadań. Mając to na uwadze, Zarząd Oddziału Gminnego ustalił kierunki pracy na kadencję 2021-2025.

Roksana Paź

Ludzie

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

Krystian Dolipski

Sekretarz Gminy Nędza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].