środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

W niedzielę na rybnickich cmentarzach odbędzie się kwesta

25.10.2021 17:50 | 0 komentarzy | NM

31 października wolontariusze Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie będą zbierać fundusze na hospicjum stacjonarne w Rybniku. Zobaczysz ich na rybnickim cmentarzu przy ul. Rudzkiej oraz w Chwałowicach, w godz. od 8.00 do 17.00. W zbiórkę zaangażowało się ponad 120 przyjaciół i sympatyków Fundacji, w zdecydowanej większości to uczniowie rybnickich szkół.

W niedzielę na rybnickich cmentarzach odbędzie się kwesta
Wolontariuszy łatwo rozpoznać po żółtych koszulkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę na rybnickich cmentarzach odbędzie się kwesta

W tym roku, inaczej niż zwykle, Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie przeprowadzi kwestę na rybnickich cmentarza 31 października, dzień przed Wszystkimi Świętymi. - Chcemy, by nasi wolontariusze, wspólnie z rodziną, mieli okazję odwiedzić groby bliskich i spotkać się z rodziną właśnie w tym wyjątkowym święcie. W związku z tym, że tegoroczny kalendarz wydłużył nam dni wolne i czas, kiedy możemy odwiedzać cmentarze, organizujemy naszą coroczną zbiórkę ostatniego dnia października. Wolontariusze i członkowie Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie będą obecni w niedzielę, 31 października, w godzinach od 8.00 do 17.00 na rybnickim cmentarzu przy ul. Rudzkiej oraz w Chwałowicach – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie.. 

W tegoroczną akcję zaangażowało się ponad 120 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1, ze Szkoły Podstawowej nr 4, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, ze Szkoły Podstawowej nr 9, ze Szkoły Podstawowej nr 19, ze Szkoły Podstawowej nr 21, a także młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych, z Zespołu Szkół Budowlanych, z Zespołu Szkół Urszulańskich oraz z Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Młodzież wspierają pedagodzy szkolni ze rybnickich szkół, a także dorośli przyjaciele Fundacji. 

Wolontariuszy rozpoznasz po żółtych koszulkach, imiennych identyfikatorach i puszcze z logo Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie. Nie przechodź obok nich obojętnie. Nieuleczalnie i terminalnie chorzy czekają na Twoją pomoc. I Ty również możesz stać się fundatorem miejsca, w którym dostaną profesjonalną opiekę medyczna i wsparcie psychologiczno-duchowe.