Poniedziałek, 24 stycznia 2022

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Patrol

Nocna akcja przy Częstochowskiej w Raciborzu. Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę

18.10.2021 11:54 | 0 komentarzy | żet

Świadkowie podejrzewali, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Dlatego nie pozwolili mu wrócić do samochodu. Jednocześnie wezwali policję.

Nocna akcja przy Częstochowskiej w Raciborzu. Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę
46-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo, za którego popełnienie grozi kara dwóch lat więzienia. Zdjęcie ilustracyjne (policja.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czterech świadków wiedziało, co należy zrobić

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 października przy ul. Częstochowskiej w Raciborzu (godz. 1.10). Kierowca opla zaparkował samochód przy lokalu gastronomicznym. Po chwili chciał odjechać, ale nie pozwoliło mu na to czterech mężczyzn. Podejrzewali, że kierowca jest nietrzeźwy. Zadzwonili na policję.

- Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał stróżów prawa, którzy zatrzymali ujętego 46-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Ponadto mundurowi z raciborskiej drogówki potwierdzili przypuszczenie zgłaszających, gdyż 46-letni kierowca w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Zastępca komendanta dziękuje

- Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkom. Jarosław Gorzawski, na ręce czterech mężczyzn za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również innych użytkowników dróg. Wyrażając jednocześnie podziw dla odwagi i tego, że nie pozostali obojętni i zareagowali - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Nietrzeźwi na drogach

Nietrzeźwi kierowcy wciąż stanowią duży problem w powiecie raciborskim. Nie ma tygodnia, aby policjanci nie zatrzymywali kolejnych osób za popełnienie tego przestępstwa.

8 października policjanci zatrzymali nietrzeźwego 45-latka z Krapkowic. Mężczyzna wykonał manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu w Bieńkowicach. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu (pisaliśmy o tym tutaj: Pijany kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu w Bieńkowicach. 45-latek trafi do... więzienia).

W dniach 8-10 października raciborscy policjanci zatrzymali w sumie trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 58-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mężczyzna kierował motorowerem mając 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali go do kontroli w Bojanowie.

4 października policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwość" w powiecie raciborskim. Sprawdzili wówczas stan trzeźwości 472 osób kierujących pojazdami. Wśród skontrolowanych osób natrafili na cztery osoby nietrzeźwe.

W całym 2020 roku policjanci zatrzymali na drogach powiatu raciborskiego 89 kierowców oraz 23 osoby, które kierowały innymi pojazdami w stanie nietrzeźwości.