Poniedziałek, 24 stycznia 2022

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Patrol

Pijany kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu w Bieńkowicach. 45-latek trafi do... więzienia

11.10.2021 10:33 | 0 komentarzy | żet

45-letni mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości i popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Wkrótce okazało się, że jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. To nie wszystko.

Pijany kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu w Bieńkowicach. 45-latek trafi do... więzienia
Policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Przebadali go alkomatem. Okazało się, że 45-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu. Zdjęcie ilustracyjne (Policja).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wpadka za wpadką

Do zdarzenia doszło 8 października około godz. 18.35 na ul. Raciborskiej w Bieńkowicach. Policjanci zatrzymali tam kierującego audi 45-letniego mieszkańca Krapkowic. Mężczyzna chwilę wcześniej popełnił wykroczenie - wyprzedzał na skrzyżowaniu.

- Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary. Ponadto 45-latek na swoim koncie posiada już trzykrotny sądowy zakaz kierowania pojazdami, do którego się ewidentnie nie stosuje - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd. Audi, którym kierował 45-latek, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Dodajmy, że w dniach 8-10 października raciborscy policjanci zatrzymali w sumie trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista to 58-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mężczyzna kierował motorowerem mając 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali go do kontroli w Bojanowie 9 października około godz. 20.50.

Nietypowy wynik policyjnej kontroli

Pozostając w temacie nietrzeźwych kierowców - 4 października policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwość" w powiecie raciborskim. Sprawdzili wówczas stan trzeźwości 472 osób kierujących pojazdami. Wśród skontrolowanych osób natrafili na cztery osoby nietrzeźwe, kierowcę bez uprawnień oraz poszukiwanego mężczyznę.

Mężczyzna, na którego natrafili wówczas policjanci nie był poszukiwany listem gończym. Podstawą poszukiwań było ustalenie miejsca pobytu (do wyjaśnienia jednej ze spraw) - powiedział nam nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Pisaliśmy o tym tutaj: Nietypowy wynik akcji "Trzeźwość" w powiecie raciborskim. W ręce policjantów wpadła osoba poszukiwana.