Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Obowiązkowe szczepienia? Rzecznik rządu uspokaja

28.07.2021 10:12 | 7 komentarzy | acz

Chcemy zaprezentować nowe rozwiązania dotyczące szczepień, być może jeszcze dziś - zapowiedział w środę w radiowej Trójce rzecznik rządu Piotr Müller.

Obowiązkowe szczepienia? Rzecznik rządu uspokaja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rzecznik rządu Piotr Müller był w radiowej Trójce pytany o nowe propozycje rządu, dotyczące promocji szczepień. - Pewnego rodzaju rozwiązania nowe chcemy zaprezentować, być może one jeszcze dziś zostaną pokazane - powiedział.

Dopytywany, czy będzie to rozwiązanie zachęcające do szczepień i zmuszające do nich odpowiedział, że chodzi o "nowe rozwiązania, które zachęcają do szczepień".

- Chcemy podsumować szereg działań, które zostały do tej pory podjęte, bo mam wrażenie, że część opinii publicznej nie wie o kilkudziesięciu dużych programach, które powodują, że w każdym miejscu zbieramy dodatkowe kilkadziesiąt czy kilkaset osób w różnych miejscach Polski - mówił Müller.

Zwracał uwagę, że ostatnio tempo spadku liczby szczepień zmalało. - Liczba osób zaszczepionych wcale nie jest taka mała, jakby się wydawało, ale nie chcemy w żaden sposób odtrąbiać sukcesu - powiedział.

Rzecznik rządu przypomniał, że "nie ma chyba żadnego kraju Unii Europejskiej, który by wprowadził obowiązkowe szczepienia o charakterze powszechnym". W kilku krajach jest natomiast obowiązkowe szczepienie dla personelu medycznego. - Na podstawie rekomendacji rady medycznej rozważamy takie rozwiązanie w zakresie służby zdrowia, natomiast co do innych grup zawodowych żądnych decyzji jeszcze nie ma - podkreślił rzecznik. (PAP)