Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Dożynek gminnych w tym roku w Borucinie nie będzie, ale burmistrz Krzanowic proponuje pewną nowość

17.07.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

Kolejna gmina powiatu raciborskiego wskutek pandemicznych obostrzeń nie zdecyduje się na zorganizowanie gminnego święta plonów. Samorząd chce natomiast wspierać finansowo świętowanie w sołectwach.

Dożynek gminnych w tym roku w Borucinie nie będzie, ale burmistrz Krzanowic proponuje pewną nowość
Ostatnim organizatorem dożynek gminnych w Krzanowicach było sołectwo Pietraszyn. Na kolejne takie świętowanie trzeba poczekać minimum jeszcze rok. Na zdjęciu burmistrz Andrzej Strzedulla. Za włodarzem stoi Marian Wasiczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już drugi rok z rzędu, jak sołectwo Borucin musi poczekać na swoją kolej w organizacji gminnego święta plonów. - Zapadła decyzja o nieorganizowaniu wydarzenia. Nie wiemy, jaka sytuacja epidemiologiczna będzie na przełomie lipca i września - argumentuje burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla.

Włodarz w rozmowie z Nowinami zapowiada, że samorząd chce jednak zaproponować sołtysom finansowe wsparcie, w chwili podjęcia się przez nich organizacji mniejszych dożynek, czyli sołeckich.

- Gmina będzie partycypowała w części kosztów z tym związanych - tłumaczy.

Burmistrz pytany, czy takie rozwiązanie ma na celu odejście w przyszłości od organizacji dożynek gminnych, odpowiada, że „absolutnie nie”. - Nasza decyzja o nieorganizowaniu dożynek gminnych w 2021 r. jest podobna do większości gmin powiatu raciborskiego - podkreśla A. Strzedulla.

A co z Dniami Krzanowic?

- Tak samo jak w przypadku dożynek. Sytuacja epidemiologiczna była napięta przez długi okres czasu. A organizacyjnie to też potrzebujemy kilka miesięcy, żeby do takiej imprezy się przygotować - puentuje burmistrz Strzedulla.Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.