Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Pytania z Kosmosu. Kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy

07.06.2021 15:45 | 0 komentarzy | kama

Sondy kosmiczne wyprawiają się coraz dalej, akceleratory rozbijają atomy, a radioteleskopy i teleskopy rejestrują promieniowanie wyemitowane przed miliardami lat… Nasze rozumienie Wszechświata i miejsca, jakie w nim zajmujemy, zmienia się w rewolucyjny sposób.

Pytania z Kosmosu.  Kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Światowej sławy astrofizyk Neil deGrasse Tyson, zbrojny w wiedzę i najbardziej zaawansowane osiągnięcia nauki, z humorem i nowatorsko mierzy się z najtrudniejszymi filozoficznymi łamigłówkami.

Neil deGrasse Tyson jest astrofizykiem i dyrektorem Planetarium Haydena w Rose Center, będącego częścią Amerykańskiego Amerykańskiego Muzeum Przyrodniczego w Nowym Jorku. Autor kilkunastu książek, z których wiele stało się światowymi bestsellerami, a także licznych artykułów naukowych i popularyzatorskich, prowadzi popularny podcast StarTalk, jest też narratorem serialu Kosmos (wspólnej produkcji telewizji National Geographic i Fox Corporation). Był wielokrotnie wyróżniany doktoratami honoris causa, został nagrodzony medalem przez NASA. Wraz z żoną mieszka w Nowym Jorku.

James Trefil, profesor fizyki na uniwersytecie im. George’a Masona w Wirginii, zyskał międzynarodowe uznanie jako specjalista w przekładaniu naukowych koncepcji na język powszechnie zrozumiały. Autor wielu książek i artykułów popularnonaukowych, w tym wydanych przez National Geographic Space Atlas oraz Story of Innovation. Wraz z żoną mieszka w Fairfax (Wirginia).

/Materiały prasowe/