Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Z posła na sekretarza Marklowic. Henryk Siedlaczek zastąpi Benedykta Kołodziejczyka

01.06.2021 19:00 | 18 komentarzy | juk

Obecnie radny sejmiku śląskiego, a w przeszłości poseł, starosta i nauczyciel. Mowa o Henryku Siedlaczku, który wygrał konkurs na stanowisko sekretarza w Urzędzie Gminy w Marklowicach.

Z posła na sekretarza Marklowic. Henryk Siedlaczek zastąpi Benedykta Kołodziejczyka
Henryk Siedlaczek rozpocznie pracę w marklowickim urzędzie 16 czerwca.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku maja wójt Marklowic Tadeusz Chrószcz ogłosił otwarty nabór kandydatów na wolne stanowisko sekretarza. Przypomnijmy, że wcześniej funkcję tą pełnił Benedykt Kołodziejczyk. 12 kwietnia jednak zmarł. W efekcie gmina była zmuszona znaleźć jego następcę. 

Kandydatów zaproszono do rozmów

Oferty należało składać do 19 maja. W wyniku przeprowadzenia wstępnej selekcji kandydatów zakwalifikowano do drugiego etapu 3 osoby spełniające niezbędne wymogi. - Na rozmowy kwalifikacyjne dotarły do nas jednak 2 z 3 zaproszonych osób. Jedna się nie stawiła - mówi nam wójt Chrószcz.

Wiedza i klasa

W wyniku zakończenia procedury naboru posada została powierzona Henrykowi Siedlaczkowi. - Spełnił on wszystkie wyśrubowane kryteria wymagane do pracy na stanowisku sekretarza. Posiada doświadczenie i wiedzę, które dają gwarancję prawidłowego wykonywania powierzonych obowiązków - argumentuje Tadeusz Chrószcz. - Rozmowa z Henrykiem Siedlaczkiem pokazała klasę i jego ogromną wiedzę o samorządzie - dodał. Nowy sekretarz rozpocznie pracę 16 czerwca. Nim zasiądzie przed biurkiem zostanie przestawiony marklowickim urzędnikom.

Jestem marklowiokiem - mówi Henryk Siedlaczek.

Nowy-stary sekretarz?

Henryk Siedlaczek urodził się 30 stycznia 1956 r. Ma zatem 65 lat i osiągnięty wiek emerytalny. - Nie ma on nic wspólnego z aktywnością zawodową - mówi nam wójt Chrószcz. - To nie są te czasy, w których człowiek 60-letni jest starcem do niczego się nienadającym - zwraca uwagę. Podkreśla, że skoro Siedlaczek zgłosił się do pracy w samorządzie, musi się czuć na siłach, żeby ją faktycznie podjąć.

Człowiek z Marklowic

Jak przyznaje nam Henryk Siedlaczek, zna gminę Markowice z prostego powodu, ponieważ stamtąd pochodzi. - Tutaj jest mój dom rodzinny. Tutaj się wychowałem. Jestem marklowiokiem - podkreśla. Zapytany, czy nie obawia się zarzutów, że w wieku emerytalnym ubiegał się o stanowisko sekretarza, odpowiada, że do konkursu stanął na równych prawach z innymi zainteresowanymi. - Moim zadaniem mam odpowiednie kwalifikacje do podjęcia tej pracy. Myślę, ze moje doświadczenie samorządowe zostanie tutaj dobrze spożytkowane - mówi krótko.


Kim jest Henryk Siedlaczek?

Urodził się 30 stycznia 1956 r. w Wodzisławiu Śl. W 1979 r. ukończył studia z zakresu historii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. Pracował jako nauczyciel historii i dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudach. W 1998 r. został wybrany do rady powiatu raciborskiego, reelekcję uzyskał w 2002. W 1999 r. objął stanowisko etatowego członka zarządu, a trzy lata później powołano go na funkcję starosty raciborskiego. W 2005 r. z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu rybnickim został wybrany na posła V kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2007 i 2011 także uzyskał mandat poselski. W 2015 r. nie został wybrany na kolejną kadencję parlamentu. Trzy lata później z listy Koalicji Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego.

Ludzie:

Benedykt Kołodziejczyk

Benedykt Kołodziejczyk

Były Radny Miasta Rybnik oraz sekretarz Marklowic. Zmarł 12 kwietnia 2021 r.

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.