środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Polowy odpowiada na stanowisko Czernera. Jego zdaniem szef rady działa bezprawnie

16.04.2021 18:58 | 20 komentarzy | ma.w

Zwróciliśmy się do prezydenta Raciborza z prośbą o komentarz do przesłanego mediom stanowiska przewodniczącego rady miasta. Dariusz Polowy na gorąco skomentował mocne słowa użyte przez Mariana Czernera pod adresem głowy miasta.

Polowy odpowiada na stanowisko Czernera. Jego zdaniem szef rady działa bezprawnie
Dariusz Polowy twierdzi, że przewodniczący Czerner uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się w imieniu całej rady miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezentujemy pełny komentarz Dariusza Polowego do stanowiska radnych Raciborza, które podpisał przewodniczący Marian Czerner.

Pan Przewodniczący Marian Czerner żyje chyba w świecie alternatywnym. W naszym porządku prawnym Pan Przewodniczący nie ma prawa wypowiadać się w imieniu Rady Miasta. Chyba że zostanie do tego upoważniony jeżeli Rada podejmie stosowną uchwałę. W tym przypadku Rada nie podjęła żadnej uchwały, w której wyrażałaby swoje stanowisko.

Kto tu mówi o dyktaturze? Po 50 dniach pełnienia funkcji przewodniczącego Pan Marian Czerner uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się w imieniu całej Rady Miasta Racibórz.

W podobny błędny sposób Pan Przewodniczący interpretuje wydarzenia z sesji związane z zablokowaniem przez radnych z klubów pani Anny Szukalskiej i pana Henryka Mainusza oraz samego pana przewodniczącego budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Srebrnej i zablokowaniem przez tych radnych wielu ważnych zadań oczekiwanych przez mieszkańców. Przecież podobne sekwencje wydarzeń znamy z poprzednich sesji dotyczące czy to uchwalania budżetu, czy sprawy śmieci, czy żłobka.

Pan Przewodniczący rzetelnie przytoczył listę spraw ważnych dla mieszkańców, które zostały zablokowane przez radnych.

Stanowisko udostępnione mediom przez Biuro Rady Miasta znajdziesz tutajLudzie:

Marian Czerner

Marian Czerner

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Racibórz