Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Jak powinny wyglądać podstawowe zabezpieczenia przed atakami hakerskimi w każdej firmie?

01.04.2021 11:52 | 0 komentarzy | (s)

Niezależnie od skali biznesu jaki prowadzisz, musisz odpowiednio chronić dane Twojej firmy i klientów. Komputery biurowe przetwarzają codziennie mnóstwo informacji i są szczególnie narażone na ataki cyberprzestępców. Zabezpieczenie ich przy pomocy antywirusa nie jest wyborem, tylko wręcz koniecznością. Sprawdź czym powinien cechować się dobry program antywirusowy i przed jakimi zagrożeniami może uchronić Ciebie i Twoją firmę.

Jak powinny wyglądać podstawowe zabezpieczenia przed atakami hakerskimi w każdej firmie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobry program antywirusowy

Najlepsza ochrona to taka, która jest wszechstronna. Warto dobrać antywirus pod kątem liczby funkcjonalności jakie posiada. Cyberprzestępstwa występują w różnych formach, dlatego jest to takie istotne. Podstawa dla dobrego programu antywirusowego to duża baza danych na temat wirusów, dzięki czemu jest on w stanie sprawnie rozpoznawać zagrożenia napływające do firmy z różnych źródeł. Bazy danych muszą być regularnie aktualizowane i wspierane. Jest to ważne, ponieważ hakerzy cały czas opracowują nowe sposoby na dokonywanie ataków. Poprzez częste update’y oprogramowania masz pewność, że Twoja firma jest chroniona również przed świeży mi zagrożeniami. 

Najlepszy program antywirusowy

Skuteczny antywirus nie tylko skanuje komputer w poszukiwaniu zainfekowanych plików, ale też aktywnie blokuje wszelkie podejrzane aktywności. To szczególnie ważne w środowisku pracy, gdzie nie jesteś w stanie kontrolować poczynań wszystkich użytkowników sieci. Nawet jeżeli, któryś z pracowników kliknie w podejrzany link, dzięki działaniu programu atak zostanie zablokowany. Dotyczy to również wszystkich podejrzanych treści przesłanych mailowo. Najlepsze programy antywirusowe posiadają filtry spamu, które bardzo skutecznie skanują przychodzące wiadomości i oddzielają te wartościowe od tych podejrzanych. To znakomita ochrona przed stratami, które mogą spowodować popularne wirusy ransomware czy strony phishingowe. Pośród pożądanych funkcji antywirusa warto wymienić również skanowanie urządzeń zewnętrznych. Transfer danych przy ich pomocy jest bardzo popularny, natomiast podłączanie tego typu dysków zewnętrznych (zwłaszcza jeżeli używane są też poza miejscem pracy) obarczone jest pewnym ryzykiem. 

Skuteczny program antywirusowy

Wiele firm udostępnia różne pakiety antywirusowe, których zakres funkcji może różnić się w zależności od przedziału cenowego. Te najlepsze warianty zapewniają również wsparcie dla osłoń firewall, a także - co szczególnie cenne - oferują automatyczne robienie kopii zapasowych danych w chmurze. Dzięki temu nawet niespodziewana awaria nie będzie Ci straszna. Wszystkie wymienione wyżej funkcje posiada skuteczny program antywirusowy od G Data. Odwiedź stronę gdata.pl i poznaj szczegóły oferty!

Materiał zewnętrzny