Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Jak wiceprezydent Wacławczyk tłumaczył się staroście z użycia logo Powiatu bez pozwolenia?

24.03.2021 07:00 | 9 komentarzy | ma.w

Dotarliśmy do korespondencji, jaką Dawid Wacławczyk skierował do starosty raciborskiego Grzegorza Swobody. Ten zażądał od zastępcy prezydenta Raciborza przeprosin za użycie logotypu Powiatu Raciborskiego w jego opracowaniu o połączeniu zamku i muzeum.

Jak wiceprezydent Wacławczyk tłumaczył się staroście z użycia logo Powiatu bez pozwolenia?
Dawid Wacławczyk.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiceprezydent Wacławczyk nie tylko przeprosił starostę za nielegalne użycie logotypu Powiatu Raciborskiego. Wcześniej wytknął mu, że inni powszechnie używają tego znaku, a starosta nie robi z tego przedmiotu sporu i nie ma uwag w takich sytuacjach. Wskazał też, że nie ma wskazania sankcji za dysponowanie logotypem bez zgody władz Powiatu. Zastępca Dariusza Polowego wskazał ponadto, że użył logotypu w pracy stanowiącej materiał urzędowy (otrzymał zań honorarium 24 600 zł – przyp. red.).

Dawid Wacławczyk podał w swojej korespondencji do starosty, że o użyciu logo informował urzędników starostwa z referatu promocji i rozwoju i ci poinstruowali go w tej sprawie.

Wiceprezydent podkreślił, że celem jego działania była promocja Powiatu. Powołał się na praktykę korzystania z powiatowego logotypu przez lata organizacji Festiwalu Podróżniczego „Wiatraki”.

D. Wacławczyk przyznał, że 9 lutego, gdy otrzymał od starosty pismo wzywające go do przeprosin, zwrócił się do agencji zamkowej, by dopełnić wszelkich formalności, których zaniedbał wcześniej. – Szczerze ubolewam, serdecznie przepraszam – przekazał staroście raciborskiemu.

(ma.w)


Sprawę Wacławczyka zbadają poza rejonem

W prokuraturze rejonowej w Raciborzu dowiedzieliśmy się od jej szefa Mariusza Klekotki, że miejscowi śledczy odesłali zgłoszenia z rady miasta i zarządu powiatu do prokuratury okręgowej, aby ta wyznaczyła do zajęcia się sprawą inną jednostkę. Samorządowcy zgłosili się do prokuratora twierdząc, że wiceprezydent mógł popełnić przestępstwo, naruszając prawa autorskie.Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski