Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Samosiejki i zarośnięta rzeka. Radni Krzanowic proszą o interwencję

09.03.2021 12:30 | 2 komentarze | mad

Radni Krzanowic w ostatnim czasie zgłosili urzędnikom potrzebną interwencję. Chodzi m.in. o wycinkę drzew, na terenie podległym Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu „Wody Polskie” – nadzoru wodnego w Głubczycach.

Samosiejki i zarośnięta rzeka. Radni Krzanowic proszą o interwencję
Radny Józef Kocem.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Józef Kocem interweniuje w sprawie samosiejek rosnących wzdłuż posesji mieszkańca Krzanowic na ul. Srebrna Góra na rzece Biała Woda. Jego zdaniem drzewa powinny zostać wycięte. – Podwyższony stan rzeki może powodować zatory i podtopienia na posesji – argumentuje rajca.

Radny Piotr Nachlik zwrócił się z kolei z prośbą o „niezwłoczne wyczyszczenie koryta rzeki Biała Woda w Pietraszynie, od mostu przy ul. Babia Góra w kierunku Krzanowic”. – Rzeka na tym odcinku jest całkowicie zarośnięta samosiejkami i trzciną – argumentuje rajca. Ponadto zwraca uwagę na potrzebę przycięcia gałęzi drzew przy ulicy Lipowej w Pietraszynie. – Gałęzie utrudniają przejazd większym pojazdom – przekazuje zmartwienie mieszkańców tej części gminy.

Odpowiedzi udzieliła sekretarz Joanna Tkocz. Urzędniczka w obu przypadkach zapewniła, że stosowne pisma zostały wysłane do „Wód Polskich”. Natomiast, co do wniosku radnego Nachlika w kwestii ulicy Lipowej, wyjaśniła, że zadanie zostanie dokonane, kiedy będzie to możliwe. – Przycięcie gałęzi drzew na ul. Lipowej w Pietraszynie zostanie wykonane w najbliższym możliwym terminie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – zapewniła pani sekretarz.

(mad)

Ludzie:

Joanna Tkocz

Joanna Tkocz

Sekretarz Gminy Krzanowice

Józef Kocem

Józef Kocem

Radny gminy Krzanowice

Piotr Nachlik

Piotr Nachlik

Radny gminy Krzanowice