Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Ktoś truje psy w Chałupkach? Mieszkańcy alarmują

17.02.2021 09:45 | 0 komentarzy | mad

Do redakcji Nowin docierają informację, jakoby ktoś otruł zwierzęta w sołectwie Chałupki w gminie Krzyżanowice. Właściciele czworonogów boją się o swoje psy.

Ktoś truje psy w Chałupkach? Mieszkańcy alarmują
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostrzeżenie w tej sprawie pojawiło się na Facebooku Chałupki – Annaberg. – Uwaga! Achtung! Pozor! Uważajcie proszę na Wasze czworonogi. Dostaliśmy info, że w ostatnich dniach otruto we wsi trzy psy! Ciężko przypuszczać, by to był przypadek... Ktoś czerpie z tego zabawę czy złodzieje likwidują domowych strażników? – napisano.

Informację w tej sprawie przekazała nam również mieszkanka. Jednocześnie precyzuje, że jeden pies jest martwy, a dwa kolejne przebywają w klinice.

Zapytaliśmy nadkom. Mirosława Szymańskiego, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, czy do mundurowych dotarł już ten temat. M. Szymański, zasięgając języka w krzyżanowickim komisariacie, dowiedział się, że dotychczas nie było zgłoszeń w tej sprawie. Jednocześnie zachęcił mieszkańców do kontaktu w tej sprawie z dzielnicowym Chałupek, sierż. szt. Piotrem Malonem (tel. 47 85 566 18, 727 032 581), bądź komisariatem Policji.

Do sprawy wrócimy w kolejnym wydaniu "Nowin Raciborskich".