Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

31.01.2021 11:56 | 2 komentarze | mad

Trwa finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie raciborskim oprócz Raciborza w akcję tradycyjnie włączyły się Krzanowice, Kuźnia Raciborska oraz Tworków w gminie Krzyżanowice.

Finał WOŚP 2021. W Budziskach zebrano ponad 400 złotych
Oto wolontariusze raciborskiego sztabu, którzy działają na terenie gminy Pietrowice Wielkie, a konkretnie w sołectwie Krowiarki. Jak przekazuje Marta Buczkowska, szefowa sztabu w Raciborzu, na godzinę 11.50 zebrano już 1700 złotych z licytacji oraz 3789 zł zgromadzono w eSkarbonce.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Finał z głową" – to hasło 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota zebrana w tym roku trafi do oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Od rana na ulicach większych bądź mniejszych miejscowości można spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami. W gminach powiatu raciborskiego oprócz Raciborza (choć raciborscy wolontariusze kwestują nie tylko w stolicy powiatu, ale również w gminach: Pietrowice Wielkie i Krzyżanowice) swoje sztaby mają Krzanowice (czytaj więcej: WOŚP w Krzanowicach: wolontariusze podjadą pod każdy dom), Kuźnia Raciborska (czytaj więcej: WOŚP w Kuźni Raciborskiej. Jak będzie wyglądał finał?) oraz Tworków w gminie Krzyżanowice, gdzie salon fryzjerski Luiza włącza się w akcję, będąc pod sztabem dla fryzjerów zrzeszonych z marką Kemon.

Co prawda na dzisiaj, tj. 31 stycznia zaplanowano finał, lecz zbiórki w ramach akcji odbywały się już wcześniej. Przykładem są Budziska, gdzie w tamtejszej szkole społecznej odbyła się taka kwesta. – Pracownicy i uczniowie naszej szkoły po raz kolejny spisali się na medal, zebraliśmy 427 zł i jeden grosz na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka pieniężna została przekazana do sztabu, który znajdować się będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Klasztornej 9 w Kuźni Raciborskiej – poinformowali pracownicy placówki w mediach społecznościowych.