Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Mieszkańcy zapowiadają protest przeciw podwyżce czynszów

20.01.2021 07:00 | 10 komentarzy | juk

To nie jest dobra wiadomość dla najemców lokali komunalnych i socjalnych w Wodzisławiu Śl. Od marca zapłacą więcej z tytułu czynszu.

Mieszkańcy zapowiadają protest przeciw podwyżce czynszów
Inicjator akcji zbierania podpisów pod petycją Grzegorza Grabowski (z prawej) ora przedstawiciel mieszkańców Alan Hieronim Szatyło (z lewej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie spacer protestacyjny

Na przełomie roku w magistracie odbyło się spotkanie mieszkańców z włodarzami miasta. Kierownik biura gospodarki lokalowej z wodzisławskiego magistratu Wojciech Gruszczyk przekazuje, że podczas spotkania Izabela Kalinowska poinformowała mieszkańców, iż podwyżki czynszów były konieczne, a spowodowane są rosnącymi kosztami utrzymania mieszkaniowego zasobu miasta. – Spotkaliśmy się w przyjaznej atmosferze, rozmowy były na wysokim merytorycznie poziomie – mówi Alan Hieronim Szatyło, przedstawiciel mieszkańców. Dodaje, że wraz z innymi przedstawicielami obecnymi na spotkaniu wnioskował o ponowne rozpatrzenie sprawy. W szczególności czy istnieje możliwość, aby podwyżka stawki bazowej była niższa niż planowane 0,50 zł. – Wierzę, że prezydent zastosuje niższą podwyżkę, jesteśmy ludźmi, musimy się jakoś dogadać i musimy brać pod uwagę także losy najuboższych – podkreśla.

Mieszkańcy nie chcą, żeby urzędnicy zapomnieli o sprawie. Dlatego w czwartek 21 stycznia organizują protest. – O godz. 16.00 chcemy spacerować w okolicach urzędu miasta. Chcemy przez to pokazać nasze niezadowolenie z powodu podwyżek – wyjaśnia Grzegorz Grabowski.

(juk)

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.