Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

W Godowie wkrótce rozpocznie się nabór do przedszkoli

13.01.2021 16:05 | 0 komentarzy | art

Zarządzeniem z 7 stycznia wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk ustalił terminy, w których odbędzie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez gminę. Pierwszy ważny termin przypada na 18 stycznia i dotyczy rodziców dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą kontynuować naukę w przedszkolach. 

W Godowie wkrótce rozpocznie się nabór do przedszkoli
PP w Gołkowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Właśnie od 18 do 24 stycznia przyjmowane będą pisemne deklaracje w zakresie kontynuacji wychowania przedszkolnego, w danym przedszkolu. Dotyczy to tych rodziców, których dzieci do przedszkola uczęszczają już w tym roku szkolnym i chcą, aby ich dzieci kontynuowały naukę przedszkolną w przyszłym roku szkolnym. 

Z kolei 25 stycznia rozpocznie się przyjmowanie wniosków o przyjęcie do przedszkola dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 dopiero będą rozpoczynać swoją przygodę z przedszkolem, wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Nabór potrwa do 14 lutego. Listy przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli dzieci, spełniających kryteria pierwszego etapu rekrutacji, mają zostać podane do publicznej wiadomości do 3 marca.

Z kolei 5 marca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Nabór wniosków w jej ramach potrwa do 19 marca, zaś listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną opublikowane 6 marca. W tym naborze o przyjęciu decydować będzie zdobycie odpowiedniej liczby punktów za poszczególne kryteria ustalone przez gminę. 

Zarządzenie wójta gminy Godów w sprawie terminów rekrutacji (kliknij)