Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Po feriach dzieci z klas I - III wracają do szkół. Pozostałe obostrzenia będą obowiązywać do końca stycznia

11.01.2021 18:15 | 1 komentarz | żet

Szef resortu zdrowia przyznał, że w ocenie rządu szkody z nieprzebywania najmłodszych uczniów wśród rówieśników nie równoważą ryzyka pandemii.

Po feriach dzieci z klas I - III wracają do szkół. Pozostałe obostrzenia będą obowiązywać do końca stycznia
Minister Przemysław Czarnek (fot. Adam Guz/KPRM).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - poinformował w poniedziałek 11 stycznia minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

- Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas I-III jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców - powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek.

Szef resortu oświaty przypomniał, że dzisiaj ruszyła również ogólnopolska akcja testowania nauczycieli najmłodszych klas. - Przebiega ona bez zakłóceń i potrwa do piątku. Tak, aby wszyscy nauczyciele klas I-III zostali przetestowani przed 18 stycznia, dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa w szkołach - dodał P. Czarnek.

Rząd zdecydował również o przedłużeniu obowiązywania pozostałych obostrzeń wprowadzonych w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19: