Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Patrol

Treści, które mogą odmienić przyszłość dzieci

10.01.2021 13:00 | 4 komentarze | mad

Młodym ludziom trudno wyobrazić sobie świat bez internetu. I nie ma w tym nic dziwnego. Ważne jest jednak jego bezpieczne wykorzystywanie, o co powinni zadbać rodzice. Kontakt ze szkodliwymi materiałami umieszczonymi w sieci powoduje wystąpienie wysokiego poziomu negatywnych emocji oraz zaburzenie prawidłowego rozwoju.

Treści, które mogą odmienić przyszłość dzieci
Szkodliwe treści szczególnie u dzieci będą miały ogromny wpływ na ich zachowanie w przyszłości. Fot. zdjęcie poglądowe.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skala problemu w powiecie wodzisławskim jest duża

Mł. asp. Patryk Błasik w swojej codziennej służbie ma kontakt z pedagogami, psychologami oraz dyrektorami placówek oświatowych. Śmiało stwierdza, że skala problemu występująca wśród dzieci na terenie powiatu wodzisławskiego jest duża w każdej placówce oświatowej. Występuje więc zapotrzebowanie na spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat cyberprzemocy i cyberprzestępczości. – Mówimy tylko o przypadkach, o których informują rodzice, dzieci, a ile tak naprawdę jest przypadków, o których nie mamy pojęcia aż ciężko sobie wyobrazić – uwydatnia skalę problemu, dodając, że gdy tylko do mundurowych docierają niepokojące informacje w tym zakresie, prowadzone są przede wszystkim działania prewencyjne. – Gdy zachodzi taka potrzeba, rozliczamy również sprawców czynów zabronionych – podkreśla policjant.

Sygnał ostrzegawczy

Jak wskazuje mł. asp. Patryk Błasik pierwszym objawem, że z naszą pociechą dzieje się coś nie tak, może być nagła zmiana zachowania – agresja, zatajanie faktów, obniżenie wyników w nauce.

Jednocześnie zwraca uwagę, że rodzice mogą szukać pomocy i wiedzy w internecie. Wszak istnieje wiele stron, na których pozyskamy materiały profilaktyczne. – Prowadzimy również dla rodziców warsztaty i spotkania w szkołach, podczas których informujemy o zagrożeniach w sieci, o sposobach radzenia sobie z problemem i wskazujemy źródła wiedzy na ten temat, które są dostępne w sieci – nadmienia policjant.

(mad)


Materiał powstał w ramach projektu Stowarzyszenia Gazet Lokalnych z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta „Media bliżej ludzi”, finansowanego ze środków Departamentu Stanu USA.