Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Szukają najładniej udekorowanej posesji

30.12.2020 07:00 | 0 komentarzy | juk

MARKLOWICE Wiele marklowickich domów w okresie świąteczno-noworocznym przyozdobionych jest kolorowymi lampkami, iluminacjami świątecznymi, a nawet bożonarodzeniowymi szopkami. Powód jest prosty. Od kilkunastu lat mieszkańcy rywalizują w konkursie o tytuł najładniej udekorowanej posesji. W tym roku mimo pandemii koronawirusa mogą również w nim wziąć udział. – W tych smutnych czasach chcemy podtrzymać tę radosną tradycję – mówią nam marklowiccy urzędnicy.

Szukają najładniej udekorowanej posesji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem konkursu jest przede wszystkim podkreślenie i eksponowanie estetyki gminy poprzez dekoracje okolicznościowe domów prywatnych. Ma również zachęcić mieszkańców do wyróżnienia radosnego, świąteczno-noworocznego nastroju poprzez iluminacje świetlne. Komisja konkursowa przed ogłoszeniem werdyktu surowym okiem patrzy na m.in. włożony wkład własny w dekoracje, atrakcyjność elementów oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Zapisy do konkursu trwają od 21 grudnia do 4 stycznia. Są one przyjmowane w urzędzie gminy, w pokoju 307 lub pod nr telefonu 32 4592805. Nagrody w formie talonów opiewają na kwoty: za I miejsce – 500 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 200 zł.(juk)