Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Nie daj się przykuć do krzesła! Zacznij się ruszać!

03.12.2020 09:02 | 0 komentarzy | EK

Ostatnie miesiące nie sprzyjają aktywności fizycznej. Więcej czasu przybywamy w domach, mamy mało ruchu. Pracujemy przed komputerem siedząc w biurze lub zdalnie w domu, robimy zakupy na siedząco – przez internet, nawet nasze dzieci uczą się siedząc całymi godzinami przed ekranem komputera czy smartfona. To na pewno nie sprzyja naszemu zdrowiu i aż strach pomyśleć jakie będą konsekwencje jeśli taka sytuacja potrwa dłużej.

Nie daj się przykuć do krzesła! Zacznij się ruszać!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siedzenie nas usztywnia, wpływa negatywnie na nasz kręgosłup, osłabia mięśnie posturalne, a z biegiem czasu powoduje zwyrodnienia stawów. Nikt nie lubi wstawać rano z bólem kręgosłupa, męczyć się podczas wchodzenia na 2 piętro albo mieć problem z zawiązaniem sobie butaów. Brzmi znajomo? A przecież człowiek jest stworzony do życia w ruchu. Bycie aktywnym gwarantuje większą sprawność, a przede wszystkim łatwość wykonywania codziennych czynności i większą radość życia.

Nawet najmniejsza, ale regularna dawka ulubionego ruchu przynosi ogromne korzyści dla naszego zdrowia. Gdy się ruszamy lub ćwiczymy nasze ciało się dotlenia, poprawia się krążenie krwi, stawy są lepiej „nasmarowane”, a na dodatek możemy spalić trochę kalorii, poprawić postawę czy mankamenty sylwetki , a w konsekwencji czuć się lepiej we własnym ciele. Zdrowe ciało to także większa odporność na czynniki zewnętrzne takie jak bakterie, wirusy czy stres. Czego chcieć więcej?!

Jeśli czujesz się zastany, masz siedzącą pracę lub po prostu od dawna Twoja aktywność ogranicza się do niezdrowego minimum zacznij od umiarkowanej aktywności. Nie czekaj do przyszłego roku!Zacznij już dziś od zdrowego kręgosłupa!

Pod tą nazwą kryją się niezwykle wartościowe zajęcia dla osób w każdym wieku. Wykonywane ćwiczenia wpływają pozytywnie na całe ciało, pomagają odbudowywać sprawność i kondycję. Już po pierwszych zajęciach poczujesz ogromną różnicę!

W Akademii Fitness zajęcia „zdrowy kręgosłup” odbywają się codziennie, dzięki czemu bez problemu wpleciesz ćwiczenia do swojego grafika obowiązków i szybko będziesz czuć się lepiej.

W obecnej sytuacji zajęcia odbywają się zarówno na sali przy ul. Ocickiej 4, ale też są transmitowane on-line dla wszystkich osób, które wolą pozostać w domach.

Nie szukaj problemów, szukaj rozwiązań i zrób coś dobrego dla siebie!

Zadzwoń i zapisz się na zajęcia tel: 788 868 656
FB www.facebook.com/akademiafitness 

Tekst sponsorowany