Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Na pograniczu Gołkowic i Godowa pojawiły się spore osuwiska. Jak po trzęsieniu! Jutro wizja lokalna

02.12.2020 14:13 | 3 komentarze | art

Przy wschodniej skarpie piaskowni w Godowie osuwa się ziemia. Mieszkańcy zaalarmowali w tej sprawie urząd gminy, a ten starostwo. Jutro na miejscu odbędzie się wizja lokalna.

Na pograniczu Gołkowic i Godowa pojawiły się spore osuwiska. Jak po trzęsieniu! Jutro wizja lokalna
Ziemia osunęła się od strony ul. Jana III Sobieskiego w Gołkowicach w kierunku piaskowni w Godowie. Fot. SKOP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Urzędu Gminy w Godowie wpłynęło pismo mieszkańców zgłaszających obsunięcie się ziemi w kierunku piaskowni w Godowie od strony ul. Jana III Sobieskiego w Gołkowicach. - Zgodnie z kompetencjami skierowaliśmy to zgłoszenie w do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu, które jest odpowiedzialne za kontrolę rekultywacji piaskowni – powiedział podczas sesji 27 listopada, Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Jak dodał, gmina, która poprosiła Starostę o zajęcie stanowiska w tej sprawie, otrzymała w odpowiedzi informację, że 3 grudnia o godz. 14.30 na miejscu odbędą się oględziny na wymienionych działkach w Gołkowicach.

O sprawie poinformował wczoraj również profil społecznościowy Społecznego Komitetu Obrony Piaskowni. - Pod koniec listopada 2020 roku pojawiły się pęknięcia na przyległych do piaskowni polach uprawnych. Z dnia na dzień rozpoczął się proces osuwania tysięcy ton ziemi w głąb piaskowni. Teren został zabezpieczony przez policję – informuje SKOP. Komitet przypomniał, że od początku stał na stanowisku, iż skarpa wschodnia piaskowni, to jest od strony Gołkowic, powinna zostać sfrezowana, aby zmniejszyć jej nachylenie.