Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

TVP 3 o pałacu w Sławikowie [WIDEO]

20.11.2020 16:52 | 0 komentarzy | mad

Ekipa telewizji TVP 3 przyjechała do Sławikowa w gminie Rudnik, aby zrealizować materiał o tamtejszym pałacu. – Mieszkam tu od 25 lat i tak naprawdę przez przypadek jadąc, natknąłem się na budowlę, którą było z daleka widać. Dostęp był ograniczony z powodu krzewów, drzew. Zacząłem od tamtej pory myśleć o tym pałacu, jako miejscu, które można byłoby przywrócić do życia – mówi na początku reportażu Artur Osak, radny Ponięcic oraz prezes Fundacji Gniazdo, która obrała sobie za cel ratowanie pałacu przed zniszczeniem.

TVP 3 o pałacu w Sławikowie [WIDEO]
Pałac w Sławikowie na co dzień jest zamknięty dla zwiedzających. O tym, kiedy teren jest dostępny, Fundacja Gniazdo informuje w mediach społecznościowych (pod adresem: https://www.facebook.com/Fundacja-Gniazdo-102357051316295/). Fot. Agnieszka Kazimierczak/ Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O pałacu w Sławikowie na łamach portalu Nowiny.pl oraz tygodnika "Nowiny Raciborskie" pisaliśmy niejednokrotnie (artykuły można przeczytać TUTAJ). Miejscem zainteresowała się także telewizja TVP 3 realizując reportaż. Przypomnijmy, teren wokół pałacu został uporządkowany, prowadzone są również prace wewnątrz obiektu. Działaniami zajmuje się grupa zapaleńców, podejmująca prace jako Fundacja Gniazdo (wcześniej działania podejmowali jako koło terenowe "Pro Fortalicium Gmina Rudnik").

W materiale przygotowanym przez TVP 3 wypowiada się m.in. Zygmunt Kandora z Urzędu Gminy w Rudniku, przedstawiając bogatą historię tego miejsca. Reportaż można zobaczyć TUTAJ.

Ludzie:

Artur Osak

Artur Osak

Radny gminy Rudnik.