środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Kultura

"Racibórz prozą zaczarowany". Kto znalazł się w gronie laureatów?

06.11.2020 13:33 | 0 komentarzy | d

„Bracia Baginsky” Anny Piliszewskiej z Wieliczki na podium VII edycji konkursu literackiego „Racibórz prozą zaczarowany” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczna w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz pod patronatem Prezydenta Raciborza. Sprawdź, kto jeszcze znalazł się w gronie laureatów i przeczytaj nagrodzone prace.

"Racibórz prozą zaczarowany". Kto znalazł się w gronie laureatów?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bez uroczystej gali, ale za to z dobrą frekwencją i na wysokim poziomie. W raciborskiej bibliotece rozstrzygnięto konkurs „Racibórz prozą zaczarowany”. Na konkurs wpłynęły 32 prace. Na liście miejscowości skąd pochodzą autorzy prac, znalazły się: Racibórz (2), Wieliczka, Mirków, Tarnowskie Góry, Kraków (2), Sokołów Podlaski, Grodzisk Mazowiecki, Witkowo, Straszyn, Książenice, Zielona Góra, Poznań, Piastów, Chełmno, Łańcut, Wilkanowo, Trzcinica, Wrocław, Kobyla, Piła, Bolesławiec, Żory, Legionowo, Suwałki, Grębocice, Bytom, Przeźmierow i Włoszczowa. Najstarszy autor pracy nadesłanej na konkurs miał 74 lata, najmłodszy 14 lat.

Jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – dyrektor MiPBP w Raciborzu i członkowie Kapituły Konkursu dr Janusz Nowak oraz Kamila Besz po przeczytaniu i ocenieniu wszystkich zakwalifikowanych do konkursu prac postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  • I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 1000 PLN – Anna Piliszewska – Bracia Baginsky (Wieliczka)
  • II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 600 PLN – Katarzyna Jachim – Legenda tudzież gawęda o Dobromile córce Falibora sukiennika z Raciborza (Modlnica)
  • III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 400 PLN – Katarzyna Skoczek – Park Roth (Włoszczowa)

Wyróżnienia książkowe:

Wyróżnienia w kategorii nastoletnich autorów:

  • Julia Herok – Rozpadająca się rzeczywistość (Kobyla)

Nagrodzone i wyróżnione prace można przeczytać TUTAJ.

źródło: MiPBP Racibórz 

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.