środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Wojna na górze w Raciborzu. Prezydent Dariusz Polowy zwolnił wiceprezydenta Michała Fitę

21.10.2020 13:42 | 33 komentarze | żet, ma.w
Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 14:21

TEKST AKTUALIZOWANY

- Jestem na służbie i będe rozliczany w dniu wyborów. Teraz to ja muszę dokonać rozliczenia w imieniu mieszkańców, którzy powierzyli mi urząd prezydenta Raciborza - powiedział Dariusz Polowy na zwołanej 21 października konferencji prasowej.

Wojna na górze w Raciborzu. Prezydent Dariusz Polowy zwolnił wiceprezydenta Michała Fitę
Michał Fita i Dariusz Polowy przed II turą wyborów prezydenckich w Raciborzu (jesień 2018 r.).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy zwolnienie Michała Fity przez prezydenta Dariusza Polowego to dobra decyzja?

"Nie robi łaski, że pracuje"

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy podkreślił, że w czasie swojej kampanii wyborczej obiecał mieszkańcom lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Realizację tej obietnicy powierzył swojemu zastępcy Michłowi Ficie. - Do środy 20 września nie dostałem od mojego zastępcy niczego konkretnego, mimo że miał na to 20 miesięcy - powiedział D. Polowy podczas konferencji prasowej.

Następnie prezydent dodał, że wiceprezydent Michał Fita "nie robi nikomu łaski za to, że pracuje" oraz że "powinien pracować dla dobra mieszkańców Raciborza, bo to oni składają się na jego wypłatę". - Koszty nie są niskie, bo przez te 20 miesięcy raciborzanie musieli wydać na pensję mojego zastępcy 200 tysięcy złotych - dodał D. Polowy.

Kto kogo rozlicza?

Dalej Dariusz Polowy wywodził, że choć kadencja jeszcze się nie skończyła, to niektórzy radni już zaczęli go rozliczać, a najgłośniej robiła to Anna Szukalska, radna komitetu Michała Fity.

- Jestem na służbie i będę rozliczany w dniu wyborów. Teraz to ja muszę dokonać rozliczenia w imieniu mieszkańców, którzy powierzyli mi urząd prezydenta - powiedział D. Polowy. Następnie dodał, że przedstawiona przez Michała Fitę koncepcja lodowiska jest zbyt kosztowna i czasochłonna. - Gdybyśmy się zdali na takie tempo działań, to mieszkańcy Raciborza najwczesniej mogliby jeździć na łyżwach 1 grudnia 2023 roku. ten termin jest nie do przyjęcia - stwierdził D. Polowy. Przypomniał, że obowiązuje go gentlemeńska umowa z Michałem Wosiem, który umówił się z nim na wspólne jeżdżenie na łyżwach 1 grudnia 2021 roku, a więc w dniu otwarcia lodowiska, który obiecał Dariusz Polowy przedstawiając własnę koncepcję budowy tego obiektu.

"Jeśli coś nie działa, to trzeba to zmienić"

Polowy określił koncepcję lodowiska przedstawioną przez Fitę jako "niedopracowaną". Dodał, że Racibórz wciąż czeka również na uchwałę o najmie lokali oraz nową strategię rozwoju miasta. Za te tematy również odpowiadał wiceprezydent Michał Fita.

- Jeśli coś nie działa, to trzeba to zmienić. Dziś wydałem zarządzenie o odwołaniu I Zastępcy Prezydenta Miasta Raciborza - powiedział na koniec konferencji prasowej.

Po wygłoszeniu oświadczenia prezydenta, konferencja zakończyła się.


Zobacz również:

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości