Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Nowy żłobek w Raciborzu już w przyszłym roku? Zapowiada to Polowy

28.09.2020 10:56 | 1 komentarz | ż

Sprawdź, gdzie powstanie nowy żłobek w Raciborzu.

Nowy żłobek w Raciborzu już w przyszłym roku? Zapowiada to Polowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy żłobek został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu opieki stu dzieciom. Budynek ma być wyposażony we własną kuchnię, instalacje solarne oraz fotowoltaiczne. Będzie do niego przylegać plac zabaw. Całość zostanie zlokalizowana przy ul. Bielskiej w Raciborzu (Ostróg), w sąsiedztwie Przedszkola nr 24.

Żłobek ma być obiektem parterowym o powierzchni 740 m2. Każdy z czterech oddziałów ma mieć 80 m2 powierzchni i przynależny sobie taras. Środki na jego budowę i funkcjonowanie przez okres pierwszych dwóch lat mają pochodzić z rządowego programu Maluch+.

W załączeniu prezentujemy poglądowe wizualizacje obiektu z projektu funkcjonalno-użytkowego.

-  Inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i stanowi realizację jednego z punktów 10-tki Polowego. Chcąc poprawić mieszkańcom dostępność do usług żłobkowych podjąłem decyzję o lokalizacji obiektu na Ostrogu przy ul. Bielskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola nr 24. Inwestycję chcę zrealizować w oparciu o środki rządowe z programu Maluch+. Wniosek wraz z dokumentacją projektową złożymy w ciągu najbliższych dni. Żłobek wybudujemy do końca przyszłego roku – informuje prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet