Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Burmistrz Krzanowic: Prace przy rewitalizacji rynku przyspieszyły

11.08.2020 07:00 | 1 komentarz | mad

Mija kolejny miesiąc przy rewitalizacji krzanowickiego rynku. Na jakim etapie są prace? Pytamy o to burmistrza Krzanowic Andrzeja Strzedullę.

Burmistrz Krzanowic: Prace przy rewitalizacji rynku przyspieszyły
Rynek w Krzanowicach to obecnie plac budowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, inwestycja ma na celu przywrócenie rynkowi charakteru miejskiego poprzez zaakcentowanie centrum miejscowości, porządkując układ komunikacyjny, wprowadzając elementy charakterystyczne dla przestrzeni miejskiej. Największe zmiany dokonają się w centralnej części. Pojawi się tam fontanna, nowe ławki wybrukowane zostaną alejki. Na środku zostanie umieszczony herb miasta. Całość mają przyozdabiać nowe nasadzenia. W planach jest również wymiana nawierzchni placu rynkowego, asfalt ma być zastąpiony brukiem.

Prace przy rewitalizacji rynku rozpoczęły się pod koniec maja. Realizuje je Zakład Usługowo-Handlowy Kamila Dudy z Kietrza, za kwotę 1 mln 138 tys. zł (zadanie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Na jakim etapie są prace? Można już dostrzec pojawiający się nowy murek, który będzie okalać główny plac miasta, widoczny jest także chodnik przy sąsiadującym z rynkiem obiekcie. – Prace obecnie przyspieszyły. W czerwcu i lipcu pogoda była mało sprzyjająca, było dużo deszczy, także postęp prac był bardzo mały. Myślę jednak, że termin realizacji, czyli do końca października tego roku nie jest zagrożony i inwestycja zostanie zrealizowana – mówi nam burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.