Piątek, 18 września 2020

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

07.08.2020 12:31 | 0 komentarzy | EK

Tempo życia jakie narzuca nam współczesna rzeczywistość powoduje, że często zapominamy o bezpieczeństwie, a co za tym idzie narażamy się na utratę tego co najcenniejsze- NASZEGO ZDROWIA LUB NAWET ŻYCIA!

Pamiętaj o bezpieczeństwie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak powiada znane nam wszystkim przysłowie „Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy”. Dlatego właśnie człowiek w pośpiechu potrafi zapomnieć odpiąć z gniazdka prostownicy, czy też wyłączyć gaz w kuchence. To wystarczy, aby resztą zajął się przysłowiowy diabeł i w konsekwencji już po kilku minutach nasz dom może stanąć w płomieniach.

Właśnie dlatego, że już kilka minut wystarczy, aby ogień rozrósł się do rozmiarów, których nie będziemy w stanie opanować bez pomocy specjalistów, musimy działać szybko i skutecznie. Czując smród spalenizny, lub widząc wydobywający się dym z pomieszczenia w domu, powinniśmy się prędko tam udać i zanim sytuacja wymknie się spod kontroli, zapobiec wielkiemu pożarowi. No dobrze, pytanie tylko jak to zrobić, jeśli nie ma się w domu żadnego urządzenia gaśniczego?

Problem w tym, że w takiej sytuacji często jest to nie możliwe, ponieważ jedyną rzeczą jaką mamy w domu do ugaszenia ognia jest woda. Dobrze jednak wiemy, że woda w kontakcie z elektrycznością, lub rozgrzanym olejem, spowoduje jeszcze większy uśmiech na twarzy przysłowiowego diabła, robiąc nam krzywdę.

W takiej sytuacji zaopatrzenie domostwa w Spray Gaśniczy iBlockFIRE wydaje się niezbędne, ponieważ posiadając go, zmniejszamy zagrożenie pożarem do minimum. Jego zalety można by długo wymieniać, od łatwości z jaką obsługuje się to urządzenie, przez jego zasięg, aż po niezawodność. Najważniejszą z jego zalet jest uniwersalność wobec każdej grupy pożarowej jaka może nas spotkać w codziennym życiu, ponieważ można z wysoką skutecznością i bezpiecznie gasić pożary typu:

A- Drewno, papier, gumy i inne

B- Benzyna, ropa, smoły, polietylen i ich pochodne

C- Propan, metan, opary gazowe

F- Oleje roślinne, tłuszcze zwierzęce

oraz urządzenia elektryczne do 1000V, a ponadto jest w pełni biodegradowalny i bezpieczny dla człowieka oraz gaszonych przez niego powierzchni. Z tego powodu, w myśl zasady „gram profilaktyki jest lepszy niż tona leczenia”, warto zaopatrzyć się w Spray Gaśniczy iBlockFIRE i spać spokojnie, wiedząc, że nasz dom jest zabezpieczony przed wszelkiego rodzaju zagrożeniem pożarowym.

Tekst sponsorowany