Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Kultura

Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego. WCK organizuje konkurs fotograficzny

28.07.2020 10:29 | 0 komentarzy | AgaKa

Temat zadania do wykonania („Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego”) nawiązuje do myśli przewodniej II Festiwalu dokumentu „Optyka wymienna”, który transmitowany był online z WCK. 

Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego. WCK organizuje konkurs fotograficzny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Konkurs jest pokłosiem naszego Festiwalu dokumentu „Optyka wymienna”. Proponujemy udział w ciekawym przedsięwzięciu, które powoli na indywidualne spojrzenie na ludzi w przestrzeni miasta. Tym bardziej, że fotografie oceni jury pod okiem samego Mariusza Foreckiego, który chętnie przyjął zaproszenie do włączenia się w organizację konkursu i wyboru najciekawszych prac. Sam też przekazał ciekawe publikacje, które trafią do autorów najciekawszych fotografii - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Konkurs adresowany jest do pełnoletnich pasjonatów dobrych kadrów, którzy mogą zgłosić od 1 do 3 fotografii w terminie do 20 sierpnia br. Prace należy przesyłać w formie elektronicznej na adres e-mail:konkurs@wck.wodzislaw.pl. Zdjęcia o charakterze dokumentalnym muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok fotografii powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli, zaś minimalna rozdzielczość zdjęcia musi wynosić 300 dpi. Do laureata konkursu powędruje znakomita książka Mariusza Foreckiego „Mechanizm”, opatrzona autografem znamienitego fotografa dokumentalisty oraz inne publikacje.