Wtorek, 14 lipca 2020

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Radni powiatu zaprosili do Raciborza wojewodę śląskiego

30.06.2020 15:32 | 0 komentarzy | ma.w

16 lipca spodziewany jest w stolicy powiatu raciborskiego wojewoda Jarosław Wieczorek. - To będzie wizyta gospodarska szefa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego - powiedział nam Adam Wajda przewodniczący rady powiatu. Zaproszenie z Raciborza już zostało wysłane.

Radni powiatu zaprosili do Raciborza wojewodę śląskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O planie spotkania z J. Wieczorkiem mówił na poniedziałkowej komisji budżetu starosta raciborski Grzegorz Swoboda. Zamierza pokazać wojewodzie stan realizacji inwestycji dotowanych przez rząd i wskazać obszary wymagające wsparcia finansowego strony rządowej.

Radny Artur Wierzbicki prosił starostę, aby wizyta wojewody nie ograniczyła się do wakacyjnego zwiedzania powiatu.

Przewodniczący Wajda zwrócił uwagę, że tematem rozmów z J. Wieczorkiem powinna być sytuacja szpitala zakaźnego, do którego przewożeni są pacjenci ze Śląska. Radni wiedzą od wicedyrektorki szpitala Elżbiety Wielgos - Karpińskiej, że inne placówki covidowe w województwie, mimo raportowania wolnych miejsc, nie przyjmują pacjentów i odsyłają ich do Raciborza.

Z jednej strony zwiększa to liczbę hospitalizowanych na Gamowskiej chorych, z drugiej podraża ich leczenie. Według Wajdy to podwójne obciążenie dla raciborskiej lecznicy, bo z uwagi na dużą liczbę pacjentów nie można dokonać jego przekształcenia do normalnej funkcjonalności, a ponadto prowadzi to do deficytu w budżecie szpitalnym, bo lecznica ponosi wyższe nakłady wykonując dodatkowe, nieopłacane przez NFZ świadczenia.