Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

Wodzisławski PUP przelał ponad 22 mln zł na konta przedsiębiorców

04.06.2020 12:54 | 1 komentarz | juk

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. podsumował swoje dotychczasowe działania prowadzone na rzecz przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej.

Wodzisławski PUP przelał ponad 22 mln zł na konta przedsiębiorców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl., realizując zadania na rzecz przedsiębiorstw, które poniosły straty ekonomiczne w związku z pandemią koronawirusa, oferuje pracodawcom finansowe formy pomocy. Na ich realizację urząd otrzymał 3 decyzje Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na kwotę 48 mln zł. - Wartość wszystkich złożonych do tej pory wniosków wynosi około 38,8 mln zł, więc aktualnie środki z ministerstwa w pełni zabezpieczają zapotrzebowanie przedsiębiorców - informują pracownicy Powiatowego Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl.

Do tej pory w ramach tarczy antykryzysowej wodzisławski PUP na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców rozpatrzył pozytywnie 3894 wnioski i wypłacił 19,5 mln zł, co stanowi 78% wszystkich złożonych dokumentów. Jednocześnie realizuje wnioski na pozostałe działania z pakietu antykryzysowego: dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorców samozatrudnionych (rozpatrzono pozytywnie 234 wnioski na kwotę 465,1 tys. zł) oraz dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (zrealizowano 257 wniosków i wypłacono kwotę 2,4 mln zł).

Kolejny nabór wniosków na dofinansowanie kosztów wynagrodzeń pracowników oraz kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez samozatrudnionych planowany jest na drugą połowę czerwca - od 15 do 28 czerwca. Nabór wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw prowadzony jest natomiast na bieżąco.