Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Takie automaty do dezynfekcji rąk stanęły w Krzyżanowicach

22.05.2020 12:33 | 0 komentarzy | mad

Samorząd Krzyżanowic zainwestował w automaty do dezynfekcji rąk. To wyjście naprzeciwko obecnie panującej sytuacji. – W dobie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym kwestia dezynfekcji jest bardzo ważna – mówi wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki.

Takie automaty do dezynfekcji rąk stanęły w Krzyżanowicach
Oto automat, który stanął w Urzędzie Gminy Krzyżanowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowoczesne i bezpieczne automaty do dezynfekcji rąk na razie stanęły w pięciu miejscach na terenie gminy: w urzędzie gminy, ośrodku pomocy społecznej i wszystkich ośrodkach zdrowia w Krzyżanowicach, Tworkowie i Chałupkach. – Są bezdotykowe, więc korzystanie z nich higieniczne i bezpieczniejsze – tłumaczy wójt.

Koszt jednego automatu to koszt ponad 2,5 tys. zł netto. – Po rozeznaniu rynku urządzenia te spełniały wszystkie wymogi i były najtańsze z takich rozwiązań, jakie szukaliśmy – słyszymy od włodarza. Grzegorz Utracki przyznaje, że samorząd będzie zastanawiał się nad zakupem kolejnych takich urządzeń. – Nie wykluczam, że mogłyby stanąć w szkołach czy przedszkolach lub jeszcze innych miejscach często odwiedzanych przez naszych mieszkańców, jeśli wymogi dot. dezynfekcji zostaną utrzymane – zapowiada.Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.