Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Susza. Wójt Nędzy apeluje o racjonalne używanie wody

05.05.2020 09:42 | 3 komentarze | mad

- Ocieplanie się klimatu, przejawiające się brakiem opadów śniegu zimą oraz bezdeszczowym początkiem wiosny spowodowało, że narasta zjawisko suszy. Na terenie powiatu raciborskiego zaobserwować można niski poziom wód w rzekach. Zjawisku towarzyszy zagrożenie pożarowe obszarów leśnych. Zachodzi zatem konieczność podjęcia działań mających na celu oszczędzanie wody pitnej - pisze do mieszkańców wójt Nędzy Anna Iskała.

Susza. Wójt Nędzy apeluje o racjonalne używanie wody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt zwróciła się do mieszkańców z prośbą korzystających z sieci wodociągowej, aby szczególnie w miesiącach od maja do sierpnia racjonalnie używali wodę. - Prosimy o wykorzystywanie wody z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymanie się od: podlewania i zraszania ogródków trawników, sadów, ogrodów; podlewania upraw rolnych, działkowych i sadowniczych; podlewania folii i szklarni ogrodowych; napełniania przydomowych basenów, oczek wodnych i stawów; mycia samochodów - apeluje Anna Iskała.

Wójt podaje, że ograniczenie zużycia wody pitnej do tych celów zapewni utrzymanie odpowiedniego ciśnienia wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie odbiorcom. Wskazuje również, że oszczędzanie wody jest niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.

- Mając na uwadze dobro nas wszystkich, zwracamy się z prośbą o oszczędne gospodarowanie wodą i powstrzymanie się od jej zbędnego zużywania - namawia wójt Iskała.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.