Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Rybnik to największe ognisko zakażeń. Sanepid odradza otwieranie przedszkoli

04.05.2020 11:15 | 115 komentarzy | acz

Aktualnie Rybnik to największe ognisko zakażeń SARS-CoV-2 w województwie śląskim i jedno z większych w Polsce, ze względu na sytuację epidemiologiczną w KWK ROW Ruch Jankowice.

Rybnik to największe ognisko zakażeń. Sanepid odradza otwieranie przedszkoli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ciągu tygodnia (od 27 kwietnia do 3 maja) w Rybniku odnotowano 91 nowych przypadków zakażeń (aktualnie 132 osoby), o 140 osób wzrosła ilość osób na kwarantannie (aktualnie 316 osób). Mając na uwadze niekorzystną sytuację epidemiologiczną dotyczącą zakażeń koronawirusem na terenie Rybnika i okolic Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rybniku nie rekomenduje otwarcia żłobków i przedszkoli z dniem 6 maja.

- Przed decyzją dotyczącą otwarcia żłobków i przedszkoli moim obowiązkiem jest wzięcie pod uwagę opinii sanepidu, który aktualnie wskazuje, że otwarcie tych placówek w Rybniku nie jest dobrym kierunkiem. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz rodzin podjąłem decyzję, że przedszkola i żłobki prowadzone przez Miasto Rybnik nie zostaną otwarte przed 25 maja – mówi Piotr Kuczera prezydent Miasta Rybnika – Sprawdziliśmy też ilu rodziców zdecydowałoby się przyprowadzić swoje dzieci do tych placówek. Okazało się , że rodzice mimo trudnych sytuacji związanych z pracą zawodową, w zdecydowanej większości zdecydowali o pozostawieniu swoich dzieci w domach. Na przykład na 170 miejsc w żłobkach chęć uczestniczenia w tego rodzaju opiece nad dziećmi zadeklarowało 26 rodziców – podkreśla prezydent.

(acz)