Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Radni apelują do prezydenta. Ten odpowiada: „realizujemy swoje zadania i obowiązki”

22.04.2020 07:00 | 6 komentarzy | juk

Część wodzisławskich radnych wystosowała apel do prezydenta Mieczysława Kiecy w sprawie działań samorządu w sytuacji epidemii koronawirusa. Szef miasta pismem był zaskoczony.

Radni apelują do prezydenta. Ten odpowiada: „realizujemy swoje zadania i obowiązki”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. W związku z wybuchem ogniska epidemii w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. większość koalicyjna wodzisławskiej rady zwróciła się do prezydenta Mieczysława Kiecy o podjęcie działań w celu przygotowania miasta na możliwość ponownego wybuchu ogniska koronawirusa i niedopuszczenie do jego rozprzestrzenienia się. W efekcie 15 kwietnia radni skierowali do niego pismo w tej sprawie.

Radni zawnioskowali o trzy kwestie

W piśmie radni wymienili trzy kwestie, jakimi, ich zdaniem, zająć powinien się prezydent miasta w związku z epidemią. Pierwszą jest zapewnienie lub sfinansowanie dla mieszkańców wymazobusu. Miałby on wesprzeć wodzisławian przebywających w kwarantannie i oczekujących na wykonanie testu. Następną sprawą, o jaką zaapelowali radni, było zapewnienie miejsc noclegowych dla służb medycznych, które nie chcą narazić na zakażenie koronawirusem swoich najbliższych. „Miasto posiada miejsca noclegowe w SP nr 28, które jako pierwsze można przekazać dla personelu medycznego. W drugiej kolejności, idąc za przykładem innych miast, miasto we współpracy ze starostą wodzisławskim powinno podjąć rozmowy z właścicielami hoteli w celu ewentualnego zabezpieczenia dla personelu medycznego miejsc hotelowych w prywatnych hotelach, które są obecnie zamknięte” podkreślali w piśmie radni. Trzecią kwestią, o jaką zawnioskowali to wyznaczenie miejsca, które w przypadku rozprzestrzenienia się koronawirusa zostałoby zamienione w punkt sanitarny. Wymieniają, że mogłyby to być np. sala gimnastyczna lub aula szkolna.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.