Piątek, 29 maja 2020

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Jak będzie wyglądać przebudowa ul. Ofiar Terroru?

21.03.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska

RYDUŁTOWY Zgodnie z planem w czerwcu ma ruszyć przebudowa ulicy Ofiar Terroru. Mieszkańcy i przedsiębiorcy już teraz sygnalizują obawy związane z remontem.

Jak będzie wyglądać przebudowa ul. Ofiar Terroru?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wyniku przetargu miasto podpisało umowę na przebudowę ulicy Ofiar Terroru oraz części ul. Mickiewicza z firmą Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe ,,TRANSKOM” Robert Białdyga z Jaryszowa. Roboty będą kosztować 4 477 856,91 zł. - Wykonawca opracowuje koncepcję tymczasowej organizacji ruchu. Planujemy spotkanie z mieszkańcami, aby omówić poszczególne etapy zamknięcia drogi – informuje Małgorzata Sosna z Referatu Inwestycji UM Rydułtowy. Spotkanie było planowane na 12 marca, jednak nie odbyło się z powodu zamknięcia ośrodków kultury w związku z sytuacją epidemiologiczną. Miasto wyznaczy nowy termin spotkania, kiedy już będzie to możliwe.

Remont ulicy ma się zacząć w czerwcu tego roku i potrwają do końca czerwca 2021 roku. Miasto pozyskało na przebudowę dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1,34 mln zł w 2020 roku oraz tyle samo w 2021 roku. Łącznie 2,68 mln zł. W ramach inwestycji planowane są roboty rozbiórkowe, zabezpieczenie infrastruktury technicznej, kanalizacja deszczowa, budowa krawężników i obrzeży, a także zatok autobusowych i poszerzenie skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Powstaną też nowe chodniki, zjazdy, nowa zieleń i nowe oznakowanie poziome i pionowe. Jezdnia na Ofiar Terroru po remoncie będzie miała około 6,2 m szerokości, natomiast jezdnia na ul. Mickiewicza około 7 m. Przebudowa będzie odbywać się na odcinku od urzędu miasta do ul. Leona.

(ska)