Wtorek, 31 marca 2020

imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

RSS

Tomas z Rybnika potwierdza, że zakup samochodu w komisie może być zakupem bezpiecznym

26.02.2020 12:36 | 0 komentarzy | EK

Kupno samochodu w komisie to jeden z najpopularniejszych sposobów wymiany pojazdu na nowszy model. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie stać nas na zakup samochodu fabrycznie nowego. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione ryzyka. Ci, którzy zaufają salonowi samochodów używanych Tomas z Rybnika, nie mają się jednak czego obawiać. – Staramy się, aby każdy nasz klient znalazł idealny samochód dla siebie. Dbamy o różnorodność oferty, oferując auta dobrych jakościowo marek – mówi właściciel firmy Grzegorz Tomas.

Tomas z Rybnika potwierdza, że zakup samochodu w komisie może być zakupem bezpiecznym
Marki samochodów salonu są specjalnie wyselekcjonowane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczciwy sprzedawca to podstawa

Pierwszym, najważniejszym i podstawowym krokiem kupując używany samochód, jest wybór odpowiedniego sprzedawcy. Ważne by miał ugruntowaną pozycję na rynku oraz dobre i wiarygodne opinie. Salon samochodów używanych Tomas na mapie naszego regionu prężnie działa od ponad 20 lat. Firma specjalizuje się w sprzedaży aut używanych w większości pochodzących z polskiej sieci dealerskiej. – Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na pozyskiwanie wyselekcjonowanych samochodów oraz profesjonalną obsługę klienta – mówi Grzegorz Tomas. Dodaje, że on sam, jak i jego pracownicy wkładają wiele serca i energii, by samochody przez nich oferowane spełniały kryteria wszystkich klientów. Zarówno tych mniej, jak i bardziej wymagających. – Każdy, kto chce się uchronić przed rozczarowaniem czy utratą gotówki, powinien się wystrzegać sprzedawców „spod ciemnej gwiazdy”, którzy handlem samochodów zajmują się okazjonalnie i nieprofesjonalnie – zwraca uwagę właściciel rybnickiego salonu.

Jakość, nie ilość

W ofercie salonu Tomas znajduje się około 40 samochodów różnych marek. – Cenimy jakość, nie ilość dlatego auta, które oferujemy, są przez nas specjalnie wyselekcjonowane. Staramy się, by były również bezwypadkowe – mówi pan Grzegorz. Dodaje, że samochody komfortowo można oglądać zarówno latem, jak i zimą, ponieważ stoją w oświetlonym budynku. – Dzięki temu nasi klienci mają odpowiednie warunki pozwalające na swobodny i przemyślany zakup auta – zauważa. Podkreśla, że firma w ciągu swojej wieloletniej działalności sprzedała tysiące samochodów. – Naszym atutem jest spore doświadczenie, więc możemy profesjonalnie doradzić przy wyborze samochodu. Mogę powiedzieć, że dziś kupują u nas dzieci naszych pierwszych klientów. Ludzie do nas wracają kupić kolejne auta, co szczególnie nas cieszy – mówi właściciel rybnickiego salonu. Zadowolenie klientów przekłada się również na m.in. zdobyte przez firmę nagrody. Jednym z ostatnich jest laur Orły Motoryzacji 2019.

Oględziny, oględziny i jeszcze raz oględziny

Grzegorz Tomas podpowiada, jak zachowywać się przed i w trakcie transakcji, by była ona dla nas bezpieczna. – Ważne są oględziny samochodu – mówi. Powinny się zacząć od porównania opisu pojazdu i jego wyposażenia ze stanem faktycznym. – Sprzedawcy regularnie, umyślnie bądź przypadkowo, robią w tym zakresie błędy. Tylko rzetelny sprzedawca nie pozwoli sobie na spreparowanie takich informacji – podkreśla właściciel rybnickiego salonu. Kupujący powinien również poprosić sprzedającego o przedstawienie historii serwisowania samochodu oraz ewentualnych notatek poprzedniego właściciela. Jeśli nie posiadamy doświadczenia oraz dostatecznej wiedzy, aby sprawdzić poszczególne elementy, warto udać się do stacji diagnostycznej w celu weryfikacji stanu technicznego samochodu. – Nasz salon proponuje jazdy próbne oraz stacje diagnostyczne. Dzięki temu każdy klient może rzetelnie sprawdzić stan oferowanego przez nas auta – zauważa Grzegorz Tomas.

Klucz do zadowolenia

Salon samochodów używanych Tomas z Rybnika jest również bezpośrednim przedstawicielem banku. Z tego powodu posiada bardzo konkurencyjną ofertę kredytową i leasingową. – W celu utrzymania wysokiej jakości obsługi klienta wszystkie formalności związane z finansowaniem, ubezpieczeniem oraz rejestracją samochodów załatwiamy na miejscu – mówi właściciel salonu. Dodaje, że w swojej ofercie ma również gwarancje dla zakupionych samochodów. Grzegorz Tomas podkreśla jednak, że niektóre usterki dopiero co w zakupionym samochodzie z autokomisu mogę ujawnić się podczas eksploatowania samochodu. – Tylko zakup u renomowanego sprzedawcy pozwoli kupującemu na dochodzenie swoich praw. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego sprzedającego – puentuje właściciel salonu samochodów używanych Tomas.(juk)

Salon Samochodowy TOMAS
44-274 Rybnik
ul. Wodzisławska 309
tel. 883 435 000