Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Posłanka PO mówi, że lista 100 obwodnic to tylko spis życzeń

21.02.2020 17:32 | 10 komentarzy | ma.w

Brak Raciborza w stawce 100 planowanych przez rząd inwestycji drogowych w obwodnice, Gabriela Lenartowicz bagatelizuje. Uważa bowiem, że deklaracje i zapowiedzi PiS nie mają pokrycia w pieniądzach na te cele i są związane z wyborami prezydenckimi.

Posłanka PO mówi, że lista 100 obwodnic to tylko spis życzeń
Konferencja prasowa posłanki Lenartowicz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy lista 100 obwodnic jest wiarygodna?

Lenartowicz mówi, że nie chodzi tu o niedostrzeganie Raciborza w Warszawie. - To jest ciągle to samo. To samo jak ktoś chodzi z plastikowym czekiem i mówi, że coś załatwił. Tak się nie robi porządnej polityki w cywilizowanym kraju - twierdzi posłanka Platformy Obywatelskiej.


Według niej dlatego Racibórz nie trafił do planów, bo „widocznie nikomu się nie chciało dobrze uzasadnić potrzeby zbudowania obwodnicy w Raciborzu i pozyskania pieniędzy na ten cel”.

- Co jest na tej liście obwodnic? To jest spis życzeń. Ta lista jest skierowana do wyborców. Nie ma na to ani pieniędzy, ani konkretnych decyzji i nie ma znaczenia czy Racibórz jest na 80 miejscu jakiejś listy rezerwowej - kwituje Lenartowicz.

Posłanka porównuje listę obwodnic do obietnic budowy „nieszczęsnego mostu na Odrze” (chodzi o inwestycję w dalszym etapie budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna). - To tylko deklaracje i zapowiedzi. W ciągu rządów PiS, od 2015 roku, nie powstała w Raciborzu i w okolicy ani jedna rządowa inwestycja. Nie wymyślam tego. To można zobaczyć w słynnej mapie inwestycji, którą rząd się chwalił. Raciborza tam nie ma - podkreśliła Lenartowicz. Dodała, że od 2015 roku nie ma nic, „choćby na papierze, choćby w planach”.

Według pani poseł listę obwodnic można porównać do „trzynastej emerytury”. - Tak jak ona jest to jednorazowy dodatek wyborczy - uważa Gabriela Lenartowicz.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm